Bezsenność.

Otwarte szeroko oczy, kołatanie serca, przewracanie się z boku na bok – każdy kto choć raz cierpiał na bezsenność wie o czym mowa. Jeśli problem z zasypianiem dotyka nas od czasu do czasu, to najczęściej jest wynikiem stresu przeżytego w ciągu dnia – nie bez powodu mówi się, że noc jest odbiciem dnia. Jeśli jednak bezsenność to zjawisko ciągłe – nieodzowna jest w takiej sytuacji konsultacja lekarska. Zaburzenia snu to poważna choroba, która może doprowadzić do wycieńczenia a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci pacjenta.
Gdy nie śpimy tylko od czasu do czasu stosujemy różne domowe sposoby na bezsenność.
Co na sen jest skuteczne a przy tym bezpieczne i niedrogie?
Warto zacząć od próby relaksacji wewnętrznej. W ciemnej, cichej sypialni należy wygodnie się położyć i po kolei począwszy od stóp rozluźniać każdą część ciała aż po czubek głowy. Można spróbować liczenia – monotonia sprzyja powstawaniu senności, czego nieraz doświadczamy podczas nudnych wykładów czy przemówień. Jeśli relaks ani liczenie baranów nie dają rezultatów warto przygotować sobie szklankę ciepłego mleka. Dorośli miłośnicy piwa mogą wypić szklankę tego napoju. Mleko i piwo zawierają węglowodany, które nie pobudzają układu trawiennego, a przeciwnie – sprzyjają zasypianiu.
W sytuacjach wyjątkowo trudnych, po bardzo stresujących przeżyciach można sięgnąć po środki farmakologiczne. Najlepiej zaopatrzyć się w preparaty ziołowe w płynie, tabletki, herbatki. Napar z melisy oraz innych kojących ziół wypity wieczorem jest starym, sprawdzonym sposobem na zaśnięcie.

www.mamipapi.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]