Wiele przedsiębiorców niestety nie gra uczciwie. Nasza firma zaś na tym jedynie traci. Czy jednak taki brak uczciwości jest dozwolony? Warto wiedzieć, że jak najbardziej nieuczciwość jest karana i to nie tylko drogą cywilną, czasem bowiem wkracza tu także Kodeks Karny.

Symptomy posiadania nieuczciwej konkurencji

Kiedy jednak możemy podejrzewać, że coś jest nie tak, że chyba nasza konkurencja zaczęła stosować jakieś nieuczciwe praktyki przeciwko nam? Przede wszystkim warto zacząć myśleć, że coś jest nie tak, jeśli nagle nasi kontrahenci zrywają z nami umowy albo nie chcą ich podpisywać. Co więcej – istotnym symptomem jest także nagły spadek sprzedaży, jeśli de facto nie możemy znaleźć ku temu żadnych racjonalnych powodów. Warto jeszcze zaniepokoić się, jeśli nasi konkurenci nagle zaczną wypuszczać na rynek produkty dość zbliżone produkty do naszych…

Rodzaje nieuczciwych praktyk

Warto w tym właśnie momencie określić dokładnie, z jakimi praktykami możemy się spotkać. Otóż przede wszystkim może to być podkradanie przez konkurencyjną firmę naszych tajemnic. Tu odpowiedzialny za to jest często albo jeden z naszych rozżalonych pracowników albo też szpieg z obcej firmy, który udaje naszego pracownika. Dość często spotykane jest także fałszowanie przez konkurenta danych na temat produktów – ich ilości, rodzaju itd. Co więcej zdarza się także wykorzystanie przez konkurenta dawnych danych firmy itp.

Pierwszy krok – powiadomienie odpowiednich organów

Oczywiście przede wszystkim, jeśli mamy jakieś podejrzenia warto powiadomić Policję czy Prokuraturę. Jednakże tryby takiej biurokratycznej machiny ruszą dość wolno. Warto zatem wziąć sprawy w swoje ręce. To znaczy? Otóż dobrze jest zainwestować w profesjonalnego prywatnego detektywa. Dokładnie informacje na ten temat a także od razu świetnych specjalistów znajdziemy na stronie https://detektyw.com.pl. Detektyw pomoże nam szybko, sprawnie i co najważniejsze – całkowicie legalnie udowodnić oszustwa drugiej firmy W ten sposób znów staniemy na nogi!

[Głosów:1    Średnia:5/5]