Deskorolki jakiś czas temu kojarzyły się głównie ze skaterami w czapkach z daszkiem, skateparkami, w których młodzi zapaleńcy ekstremalnych wyczynów, ćwiczą coraz to nowe tricki, a co rusz jeden trafia na ostry dyżur z poobijanymi łokciami, kolanami i innymi uszkodzeniami ciała. Dziś deskorolka powraca z mocnym uderzeniem, jest niezwykle popularna wśród dzieci i młodzieży, i dosłownie każdy modny nastolatek, chce mieć swoją własną deskę.

Nowoczesne deskorolki

Obecnie w sklepach oprócz tradycyjnych deskorolek, można kupić różne inne wariacje an ten temat. Tak zwane waveboardy do jazdy rekreacyjnej, deskorolki elektryczne, czy tak zwane fiszki, wyglądem najbardziej zbliżone do pierwotnych deskorolek. Producenci sprzętu sportowego prześcigają się w nowych pomysłach, które mają zachęcić dzieciaki do spędzania czasu na świeżym powietrzu. O ile deski elektroniczne niewiele mają wspólnego z ruchem fizycznym, o tyle sam fakt że dziecko odrywa się od laptopa, tabletu, czy telewizora, jest już pierwszym krokiem ku lepszemu.

Jaką deskorolkę wybrać dla dziecka?

Jeżeli chcemy kupić dziecku deskorolkę, wówczas trzeba dobrze przeanalizować różne opcje, biorąc pow uwagę wiek dziecka, jego umiejętności oraz bezpieczeństwo. Deskorolka to dobry pomysł dla dziecka co najmniej 5-letniego, które posiada już dobrze rozwiniętą koordynację ruchową, a także potrafi analizować sytuację pod względem przyczynowo skutkowym. Mała, kolorowa, deska, przypominająca kształtem rybę (stąd nazwa fiszka) to dobry pomysł na pierwszą deskorolkę dla dziecka. Dla starszaków nadadzą się tradycyjne deski oraz waveboardy, na których młodzi skejci będą doskonalić umiejętności, a także wymyślać swoje własne tricki. Jeżeli chodzi o deski elektryczne, to na pewno nie jedno dziecko otrzyma taką deskę na przykład na komunię, jest to ciekawy gadżet, jednak może się okazać, że dziecko szybko się nim znudzi, ponieważ w odróżnieniu od tradycyjnych desek, na desce elektrycznej nie można doskonalić własnego stylu i chwalić się przed kolegami nowymi trikami, na tego typu deskorolkę po prostu się staje i jedzie.

Gdzie kupić deskorolkę dla dziecka?

Deskorolki dla dzieci można kupić praktycznie w każdym sklepie ze sprzętem sportowym, jednak największy wybór tego sprzętu w jednym miejscy znajdziemy w sieci. Sklepy internetowe oferują najbardziej rozbudowaną ofertę różnego rodzaju desek w jednym miejscu, a dodatkowo oferują korzystniejsze ceny niż sklepy stacjonarne. Sklep internetowy www.empik.com również ma swojej ofercie bardzo duży wybór sprzętów sportowych, w tym właśnie deskorolek. Jednym z modeli, które można kupić na www.empik.com jest deskorolka firmy Kidz Motion, jest to tak zwana Fiszka, model Watermelon Deckboard. Jest to bardzo wytrzymała deska o maksymalnym obciążeniu 100 kg. Deska ma świetny design, dzięki czemu na pewno szybko przypadnie do gustu każdemu dziecku.

Jazda na deskorolce niesie pewne ryzyko uszkodzeń mechanicznych ciała, szczególnie na początku, podczas nauki jazdy, dlatego kupując deskę, warto zaopatrzyć się również w zestaw ochraniaczy oraz kask, który zapewni naszemu dziecku bezpieczną jazdę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]