Jeśli pasjonują nas skoki spadochronowe, pełne adrenaliny i wrażeń, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy rozpoczęli specjalny kurs. Skoki coachowane to idealny sposób na zagospodarowanie wolnego czasu. Kurs z kolei pozwoli nam wykonywać skoki spadochronowe samodzielnie.

Przebieg kursu

Jeśli podjęliśmy już decyzję i chcemy rozpocząć specjalne szkolenie, musimy zapoznać się z tym, jak będzie ono wyglądać. Większość szkół spadochroniarskich dzieli je na trzy etapy. Pierwszym jest część teoretyczna, bez której nie możemy rozpocząć kolejnych etapów kursu na skoki coachowane.

Teoria składa się z zasad bezpieczeństwa, budowy spadochronu oraz z reguł wykonywanych skoków. Uczestnik kursu pozna ponadto wszelkie prawa lotnicze czy meteorologiczne i nabędzie podstawową wiedzę z tego zakresu, niezbędną do rozpoczęcia części praktycznej kursu.

Praktykowanie skoków

Dzięki szkoleniu bardzo szybko opanujemy technikę skoków i wykonamy nasz pierwszy, samodzielny skok. Na taki kurs udać możemy się do każdego większego miasta – dynamiczny rozwój tej branży sprawia, że szkolenie takie wykonamy niemalże wszędzie. Najlepiej będzie przejrzeć oferty w internecie i wybrać tą najkorzystniejszą. Ważna jest również cena za skoki coachowane – niska powinna nas raczej zniechęcić.

Na samym początku kursu skoki wykonujemy w towarzystwie specjalnych instruktorów. Ich obecność jest konieczna ze względu na liczne błędy, których musimy się oduczyć. Instruktorzy są wykwalifikowani i pomogą nam wyeliminować niepoprawne techniki lotu. Ponadto monitorują oni każdy skok i następnie go omawiają, co pozwoli szybciej dojść nam do perfekcji i opanować tą skomplikowaną technikę, jaką są skoki ze spadochronem.

Zakończenie kursu

Po zakończeniu wszystkich etapów, możemy zdecydować się na przystąpienie do egzaminu, jednak tylko pod warunkiem, że odbyliśmy samodzielnie 50 skoków. Egzamin pozwala nam uzyskać świadectwo kwalifikacyjne – skoczek może stać się właścicielem licencji państwowej.

Od teraz wykonywane skoki są już samodzielne, jednak nie zamyka to nam drogi w tej branży. Możemy nadal się doskonalić i uczestniczyć w innych kursach. Świetna zabawa i niesamowite emocje, jakie wiążą się z przebywaniem w powietrzu powinny nas do tego zachęcać. Ostatnio wiele osób decyduje się na podarowanie skoku jako prezentu, co wiąże się z niepowtarzalnymi wspomnieniami.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

[Głosów:1    Średnia:5/5]