Fryzura - kok

Dzisiaj do wymarzonej stylizacji warto dobrać odpowiednią fryzurę. Ma ona wpływ nie tylko na postrzeganie nas przez ludzi, ale również na postrzeganie nas przez samych siebie, a zatem w istotnym stopniu może przyczynić się do zwiększenia naszej pewności siebie. Wybierasz się do szkoły lub do pracy? Na randkę? Na spotkanie z przyjaciółmi? Lub po prostu chcesz dobrze wyglądać w domu? Może właśnie powinnaś uczesać się w popularnego koka. Fryzura ta kiedyś zarezerwowana była tylko na wieczorne, eleganckie wyjścia, bale i bankiety, lecz dziś kok stał się jednym z najpopularniejszych uczesań. Obecnie doczekał się różnych wariacji na swój temat. Zarówno ta dowolność w tworzeniu koka, jego użyteczność – bowiem pozwala za pomocą kilku szybkich ruchów okiełznać wszystkie kosmyki – jak i prostota wykonania oraz możliwość dopasowania niemal do każdej okazji są niekwestionowanymi zaletami tego uczesania.
Jak zrobić koka? – Rodzaje i sposoby na wykonanie fryzury:
1) kok niedbały – robiony na tak zwanym luzie, możemy wykonać go gdy po prostu siedzimy w domu, odpoczywamy, a przy tym chcemy upiąć w jakiś sposób nasze niesforne kosmyki, które ciągle opadają nam na twarz. Wykonanie takiego koka należy do najprostszych z możliwych, bowiem do zrobienia tej fryzury nie są potrzebne nam nawet szczególne chęci i zaangażowanie. Przyda się za to gumka do włosów. By zrobić takiego koka zbieramy włosy – jak przy robieniu kucyka. Najlepiej jest zrobić to na środku głowy. Zakręcamy włosy wokół siebie. Na koniec utrwalamy upięcie gumką do włosów i gotowe!
2) kok z wypełniaczem – przyda się dla kobiet udających się na specjalne wyjścia, które nie mają zbyt grubych włosów lub chcą jeszcze bardziej zwiększyć objętość swojego koka. Taki wypełniacz możemy zakupić nawet w drogerii. By wykonać taki rodzaj uczesania musimy najpierw upiąć włosy w kucyka. Następnie nałożyć wypełniacz i równomiernie rozłożyć na nim włosy, tak by przykryły wszystko. Później musimy nałożyć gumkę i zakręcić pozostałe pasma dookoła powstałego koka. Później pozostaje tylko wsunąć wsuwki.

www.prezentbox.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]