Jak zabezpieczyć się przed podróżą?

Podróże kształcą. Wie to już nawet dziecko. Warto więc aktywnie spędzać wolny czas. Nie biernie- siedząc przed telewizorem, a podróżując, zwiedzając, uprawiając różne sporty.

Każda aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Poprawia się kondycja, a i umysł pracuje lepiej. Zwiedzając nowe miejsca poznajemy inną kulturę, przyrodę, uczymy się historii. Zalet podróżowania jest bez liku. Urlop jest znakomitym czasem na podróże, samotne lub z rodziną. W zależności od tego jakie miejsce zostanie wybrane należy się do tej podróży odpowiednio przygotować.

Podstawowym elementem o którym należałoby pomyśleć są oczywiście ubezpieczenia podróżne.

Dlaczego takie ubezpieczenie jest wręcz niezbędne podczas wojaży?

Otóż nigdy nie możemy w pełni przewidzieć tego co się wydarzy. I choć pogodę można sprawdzić kilka dni wcześniej to jednak nie da się przewidzieć jej załamania, wypadków drogowych, chorób, czy innych zdarzeń losowych, które potrafią zepsuć cały urlop a dodatkowo spowodować, że wróci się z niego z dodatkowym obciążeniem finansowym na przykład za leczenie czy transport medyczny.

Warto więc przygotować się dobrze do wyjazdu wykupując ubezpieczenie podróżne.

Dobre firmy ubezpieczeniowe oferują nam gotowe pakiety, dzięki czemu możemy wybrać ten najbardziej nam odpowiadający. Nie musimy decydować się na ochronę, której nie potrzebujemy. Wybieramy tylko taki zestaw, który w pełni nam odpowiada.

Jeśli urlop planujemy spędzić za granicą, wówczas podstawową rzeczą o którą należy zadbać jest wyrobienie EKUZ czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Przysługuje ona każdemu ubezpieczonemu Polakowi. Obowiązuje na terenie państw Unii Europejskiej. Karta ta ma jednak swoje wady. Może obejmować ona leczenie tylko w wybranych placówkach medycznych. Ponadto nie pokrywa kosztów transportu medycznego do Polski, więc w momencie jeśli wydarzy się wypadek który będzie wymagał transportu trzeba będzie za niego zapłacić z własnej kieszeni.

Warto więc oprócz EKUZ wykupić sobie ubezpieczenie podróżne, które zapewni nam pełną ochronę. Cena uzależniona jest od tego na jaki pakiet się zdecydujemy, co będzie on zawierał. Do wyboru mamy różne opcje. Ubezpieczenia podróżne mogą zawierać :

  • ubezpieczenie bagażu;

  • ubezpieczenie na wypadek działań wojennych czy też zamieszek, bądź aktów terroru;

  • ubezpieczenie przy uprawianiu sportów amatorskich lub tych o podwyższonym ryzyku;

  • koszty ratownictwa, poszukiwania, oraz transportu medycznego do kraju;

  • OC (odpowiedzialność cywilna);

  • ubezpieczenie ryzyka zaostrzenia bądź powikłań w przypadku chorób przewlekłych.

  • NNW (ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków);

Na jaki okres zawiera się tego typu ubezpieczenia? Najczęściej jest to okres tygodnia, dwóch. Z zasady ubezpieczenia turystyczne wykupuje się na określoną ilość dni, tożsamą z czasem naszego wyjazdu. Ubezpieczyciele coraz częściej wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom i udostępniają możliwość zakupu ubezpieczeń turystycznych poprzez strony www. Przykładem może tu być oferta ubezpieczeń, z którą można zapoznać się na stronie nrnf.pl. Tego typu rozwiązanie pozwala nam zatem nie tylko oszczędzić w wypadku przykrego zdarzenia spore kwoty ale też sporo cennego czasu przed wyjazdem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]