Kalendarz A4 tygodniowy idealny do zarządzania pracą

Dobry kalendarz to niezbędnik każdego pracownika biurowego. Korzystają też z niego studenci, czy uczniowie chcący usystematyzować swoje działania. Jakie kalendarze możemy zakupić na 2019 rok?

Element stylu

Kalendarz w dzisiejszym świecie nie musi być zwykłym, nudnym organizerem. Powinien on być wyznacznikiem stylu użytkownika, jednym z jego gadżetów, które chętnie wykorzystuje na co dzień. Posiadanie kalendarza ma bowiem sens tylko wtedy, gdy regularnie uzupełniamy go. Możemy wówczas efektywnie zorganizować sobie czas i połączyć w odpowiednich proporcjach pracę z czasem wolnym. Dzięki temu lepiej skupimy się na obowiązkach i nie umknie naszej uwadze już żadna ważna rocznica czy spotkanie. Ostatnie trzy miesiące roku kalendarzowego to doskonały moment za rozpoczęciem poszukiwań organizera na kolejny rok. Na jakie aspekty warto więc zwrócić uwagę?

Tradycja czy nowoczesność?

Kalendarz możemy zakupić na dwa sposoby. Pierwszym jest udanie się do okolicznych sklepów papierniczych i kiosków. Trudno jednak będzie znaleźć nam tam coś wyjątkowego. Zazwyczaj sprzedawane są tam tradycyjne kalendarze biurowe dzienne lub tygodniowe. Jeśli zależy nam na zwykłym planerze to z pewnością uda nam się coś wybrać. Jeśli jednak wolelibyśmy coś bardziej nowoczesnego i stylowego, lepiej przeszukać strony internetowych sklepów. Oferują one szeroką gamę produktów, a wyszukiwanie poprzez filtry pozwala nam łatwo dotrzeć do interesujących nas modeli. Nie zapominajmy też o osobach wykonujących kalendarze na zamówienie. To chyba najlepszy sposób na posiadanie własnego, stylowego organizera.

Kalendarz A4 tygodniowy czy dzienny B5 – jaki format wybrać?

Gdy już określimy się, jak powinien wyglądać nasz kalendarz od strony wizualnej, czas pomyśleć o tak istotnych kwestiach jak format i układ dni. Propozycji jest bardzo wiele, dlatego przedstawimy najciekawsze z nich. Kalendarz A4 tygodniowy to rozwiązanie dla osób lubiących lekkość i praktyczność. Organizer tego typu jest bardzo poręczny i pozwala na dość obszerne notatki dzięki rozmieszczeniu tygodnia na dwóch stronach. Dzięki temu mamy wystarczająco dużo miejsca na notatki. Dlatego ten kalendarz jest idealny do zarządzania tygodniowym trybem pracy. Nie będziemy też mieli problemów z ciągłym noszeniem go przy sobie. Dla osób lubiących pisać bardzo dużo i notować wszystko lepszym rozwiązaniem będzie kalendarz dzienny w formacie B5. Jest on mniejszy od formatu A4, ale grubszy dwukrotnie. Pozwoli on na dokładne rozpisanie obowiązków, a klasyczna zakładka pozwoli na szybkie znalezienie dzisiejszej daty. Wybór formatu i układu zależy więc od naszych indywidualnych upodobań.

[Głosów:0    Średnia:0/5]