Manekiny sklepowe – zdecyduj się na najlepszy wariant

Manekiny to niezbędne wyposażenie sklepu, który chce się dobrze prezentować i zachęcać przechodniów do odwiedzenia jego wnętrza. Wszystko oczywiście przez to, że jak do tej pory nie wymyślono lepszej możliwości ekspozycji odzieży i akcesoriów niż właśnie kukły.

Manekiny całopostaciowe – jakie są opcje

Manekiny całopostaciowe to modele najczęściej wybierane przez właścicieli firm, którzy chcą nimi przyozdobić swoją witrynę. Wbrew temu co mogłoby się wydawać, istnieje co najmniej kilka wariantów kukieł, na które można się zdecydować. Po pierwsze manekiny dzielą się na kilka grup: abstrakcyjne, realistyczne, stylizowane, a także specjalne. Te pierwsze charakteryzują się inną niż oczywista formą. Mowa tutaj np. o głowie w kształcie jaja. Ich cechą będzie również zastosowanie połyskującego lub czarnego pokrycia. Z kolei manekiny realistyczne posiadają rysy twarzy zbliżone do naturalnych jak i peruki. Kukły stylizowane posiadają włosy, a ich twarze są rzeźbione. Do tego dochodzą jeszcze manekiny specjalne, które stanowią dość obszerną kategorię. Tutaj mieszczą się takie opcje jak: giętkie, plus size, ciążowe, sportowe, czy bieliźniane. One wszystkie mają swoje specjalne przeznaczenia. W większości już sama nazwa wskazuje, gdzie sprawdzą się najlepiej. Bieliźniane to oczywiście modele przeznaczone do prezentowania intymnej części garderoby jak i strojów kąpielowych. Warto tu zauważyć, że wymienione manekiny giętkie będą bardzo dobrze współpracowały np. z odzieżą sportową. Można wówczas zaprezentować zachowanie materiału w różnych pozycjach odzwierciedlających prawdziwą aktywność fizyczną.

Manekiny sklepowe – torsy, ekspozytory

Manekiny sklepowe to nie tylko wyżej opisywane pełne sylwetki. We wnętrzach punktów handlowych, a także czasem na wystawach znaleźć można również same torsy lub ekspozytory. Te pierwsze najlepiej sprawdzają się w wnętrzu, gdzie naprowadzają klienta na daną grupę elementów garderoby. Można je zobaczyć np. na stronie producenta https://sklep.moremannequins.pl/torsy-ekspozytory.7. Z kolei ekspozytory to idealne rozwiązanie dla punktów mających w ofercie biżuterię, czy akcesoria takie jak: czapki, kapelusze, kaski, okulary przeciwsłoneczne, gogle narciarskie, maski do pływania, szale, kominy, a także chusty. Co więcej ekspozytory to nie tylko odwzorowanie górnych części ciała. Może to być również sama ręka, która idealnie sprawdzi się w sklepie jubilerskim gdzie będzie można zaprezentować na niej pierścionki, czy bransoletki. Mogą one stanąć zarówno we wnętrzu sklepu jak i na jego wystawie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]