Pożyczka nie taka straszna

Wymarzony samochód, zabawki świąteczne, czy urodzinowe dla dzieci, niespodziewany wydatek – te wszystkie przykłady wymagają wydania środków finansowych. Są jednak sytuacje awaryjne, takie jak konieczność naprawy samochodu, czy prywatną wizyta u lekarza. Sytuacje mniej przyjemne niż te opisane powyżej, jednak również wymagające poniesienia dodatkowych nakładów pieniężnych. Wszystko co do tej pory zostało wymienione obraca się w pewnym stopniu wokół pieniędzy. Tych jednak często brakuje. Nie taki diabeł straszny, jeśli posiada się oszczędności. Gorzej jest w momencie, gdy konto bankowe świeci pustkami, a popularna skarpeta z pieniędzmi jest dziurawa. Trzeba wówczas szukać rozwiązań alternatywnych.
Pierwsze, co przychodzi do głowy to zaciągnięcie kredytu. Weźmy jednak przykład, który zobrazuje powyższą sytuację. Pani Jadwiga pobiera zasiłek dla bezrobotnych. Kwota, jaką otrzymuje każdego miesiąca z tego tytułu nie jest zbyt wysoka. Pani Jadwidze wystarcza na to, aby opłacić mieszkanie oraz bieżące rachunki, jednak o dodatkowych przyjemnościach nie ma mowy. Nadchodzi czas piątych urodzin jej ukochanego syna Bartosza. Chłopiec marzy o zdalnie sterowanym samochodzie. Pani Jadwiga chcąc spełnić marzenie dziecka zastanawia się skąd wziąć na to pieniądze. Pierwszą myślą jest zaciągnięcie kredytu. W tym celu udaje się do banku i sklada wniosek kredytowy. Ten po analizie zostaje jednak odrzucony. Niezrażona niepowodzeniem Jadwiga udaje się do kolejnego banku celem podjęcia ponownej próby zaciągnięcia kredytu. Decyzja jest jednak taka sama. Siła miłości do dziecka i potrzeba zdobycia dodatkowych środków finansowych jest jednak większa w związku czym Pani Jadwiga próbuje alternatywnego rozwiązania w jeszcze kilku bankach. Wszędzie jednak spotyka się z odmową udzielenia kredytu. Powodem jest brak uzyskiwania dochodów z tytułu pracy.
Pani Jadwiga nie zraża się jednak i próbuje zgłębić temat zdobycia dodatkowych pieniędzy na wymarzony prezent dziecka. Przegląda różne fora internetowe, portale zajmujące się tematyką finansową oraz blogi. W końcu natrafia na interesujący ją temat. Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach to jest dokładnie to, czego szukała. Zniechęcona decyzjami banków postanawia odwiedzić strony internetowe form pożyczkowych. Tam składa wniosek o udzielenie pożyczki. Jedna z firm reklamuje się, że jest to pożyczka bez zaświadczeń o dochodach. Po kilkunastu minutach Pani Jadwiga otrzymuje pozytywną decyzję, a chwilę później ma już pieniądze na koncie. Może więc udać się po wymarzony prezent dla dziecka i sprawić mu mnóstwo radości w dzień jego urodzin.
Powyższy przykład jest tylko prostą ilustracją tego, jak można zdobyć dodatkowe środki finansowe bez zdolności kredytowej. Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach jest niejako odpowiedzią i rozwiązaniem dla osób, które borykają się z problemami. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że takie pożyczki niosą też ze sobą zagrożenia. Oczywiście często jest tak, że na skutek promocji albo chęci zdobycia kolejnego klienta podmioty te oferują pierwsze pożyczki za darmo. Oznacza to, że oddaje się dokładnie taką samą kwotę, jaką się pożyczyło. Rzeczywista roczna stopa procentowa wynosi w tym przypadku zero. Jest to sytuacja korzystna, bowiem można skorzystać z pożyczki, która okazuje się tańsza niż kredyt w banku. Dodatkowo, często jest to pożyczka bez zaświadczeń o dochodach w związku z czym nie trzeba być nigdzie zatrudnionym. Brak konieczność dostarczania takich zaświadczeń wiąże się również z oszczędnością czasu. Niemniej jednak należy pamiętać, że pożyczka jest dobrym pomysłem w momencie, gdy nie ma się faktycznie zdolności kredytowej, a gotówką jest potrzebna na już.
W dzisiejszych czasach istnieje mnóstwo możliwości na pozyskanie dodatkowych środków finansowych. Niemniej jednak wiele osób podąża złą ścieżką. Już na początku swojej kariery zawodowej wiąże się z bankiem wysokim kredytem, który musi później spłacać przez wiele lat. W przypadku zwolnienia z pracy i trudnościami że znalezieniem nowej pojawiają się po jakimś czasie problemy ze spłatą zobowiązań. Takie osoby często szukają alternatywy. Chcą spłacić to, co powinno zostać spłacone już jakiś czas temu. Popularne przysłowie, że tonący chwyta się brzytwy znajduje tutaj idealnie swoje odzwierciedlenie. W takiej sytuacji często osoby te próbują zaciągać pożyczki na poczet spłaty rat kredytowych. Powstaje więc problem spirali zadłużenia. Kredyty są spłacane pożyczkami. Nalezy jednak zwrócić uwagę na to, że po spłacie rat kredytowych trzeba będzie jeszcze spłacić pożyczkę. W dodatku takie pożyczki są zdecydowanie wyżej oprocentowane, a ich nieterminowa spłatą wiąże się często z koniecznością oddania dużo większej sumy pieniędzy. Sytuacja staje się nie do pozazdroszczenia.
Jak można wywnioskować pożyczka bez zaświadczeń o dochodach może mieć dwa oblicza. Staje się przydatna i zbawienna jak dla Pani Jadwigi. Zaciągnęła pożyczkę na prezent dla dziecka, ponieważ w związku z chwilową trudną sytuacją finansową nie miała skąd wziąć dodatkowych pieniędzy. Kwota, którą pożyczyła nie jest aż tak duża, żeby nie dała rady jej spłacić, a radość dziecka jest nieoceniona. W związku z tym Pani Jadwiga po spłacie nadal będzie miała czystą kartę.
Druga, zdecydowanie trudniejsza sytuacja to przykład spłacania kredytów pożyczkami. Jest to droga do bankructwa, bądź w najlepszym przypadku wychodzenia z kłopotów finansowych przez długie lata. Pożyczka bez zaświadczeń o dochodach jest rzeczą przydatną, należy jednak korzystać z niej z rozsądkiem. To tyczy się jednak nie tylko tego produktu finansowego. Podobnie sytuacja ma się z kredytami bankowymi. Należy pamiętać, aby zaciągać zobowiązania w wysokości, którą jesteśmy w stanie spłacić. Myślenie, że jakoś to będzie jest często zgubne i prowadzi w przyszłości do wielu kłopotów nie tylko finansowych, ale też zdrowotnych. Myśli o niespłaconych kredytach niszczą najpierw zdrowie psychiczne. Pogorszenie ogólnego stanu zdrowia jest jednak tego pochodną. Cierpi również na tym życie rodzinne, dlatego należy się dwa razy zastanowić przed podjęciem decyzji.

www.eduranking.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]