Przeszczep włosów. Na czym to polega?

Przeszczep włosów jest dość inwazyjnym zabiegiem wykonywanym tylko w gabinetach medycyny estetycznej lub klinikach. Polega na uzupełnieniu ubytków włosów, które mają miejsce na przykład w skutek urazu, wypadku lub choroby. Jednak, jeżeli ktoś pragnie zagęścić swoje naturalne włosy, również może skorzystać. Pod warunkiem, że nie będzie przeciwwskazań lekarskich. Coraz więcej osób decyduje się na taki zabieg w momencie, gdy wszystkie nieinwazyjne metody na wypadanie włosów zawiodą lub po prostu ma dość swojej rzadkiej czupryny.
Na czym polega transplantacja włosów?
Nie jest to zabieg bolesny, ponieważ przeprowadza się go w miejscowym znieczuleniu, ale wymaga sporo czasu z powodu dużej precyzji. Zajmuje się tym specjalista – chirurg. Wycina fragment owłosionej skóry, np. z tyłu głowy i przeszczepia go w miejsce, gdzie mamy łysinę.
Jest kilka technik wykonywania przeszczepu.
– Pierwszy sposób polega na wszczepianiu mikroinplantów w odpowiednio przygotowane kanaliki, tego samego rozmiaru.
– Drugi sposób to wykonywanie mikronakłuć pod odpowiednim kontem, aby odrastające włosy wyglądały naturalnie.
– SmartGraft to w pełni zautomatyzowana metoda, której zaletą jest większa ilość przeszczepionych włosów podczas jednego zabiegu i w krótszym czasie.
Po dwóch godzinach od zakończenia zabiegu, możemy wrócić do domu a następnego dnia zdejmujemy opatrunek. Wracamy do zdrowia około kilkunastu dni. Pierwsze efekty, w postaci meszku możemy zobaczyć już po 3 miesiącach, jednak po pół roku mamy wyraźne zagęszczenie włosów. Bardzo ważne, że jest to trwała i naturalna zmiana. Nie musimy doczepiać sztucznych zamienników, peruk, tresek itp. Tej metody nie da się przecenić. Jednak czasem zabieg wymaga powtórzenia..
Ile kosztuje przeszczep włosów?
Ceny są mocno zróżnicowane, ale można przyjąć, że poniesiemy koszt od 1500-21000 zł. Wszystko zależy od wielkości obszaru łysienia.
Niestety nie każdy może się poddać zabiegowi. Trzeba zwykle wykluczyć przeciwwskazania.
Oto niektóre z nich: cukrzyca, choroby skóry, słaba odporność

www.inwestycjawkadry.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]