Sposoby na odchudzanie

Obecnie sylwetka, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn ma niebagatelne znaczenie. Zapatrzeni w modelki i modeli w internecie, coraz częściej chcemy i uparcie dążymy, by wyglądać tak jak oni. Pragniemy choć odrobinę zbliżyć się do naszego ideału piękna, czyli szczupłej i umięśnionej sylwetki. Jest to jednak trudne, biorąc pod uwagę szybki tryb życia, nieregularne posiłki i ograniczoną sprawność ruchową.
Jak szybko schudnąć 10 kg?
Krok 1 – Przede wszystkim z codziennej diety należy wyeliminować produkty zawierające duże ilości cukru, takie jak: czekolady, cukierki, wafelki, czy napoje gazowane. Takie produkty tylko powiększają nasz apetyt. To z kolei na pewno nie przyczyni się do zgubienia wagi.
Krok 2 – Nie zauważymy spektakularnych efektów, kiedy nadal będziemy przekąszali słodkie rzeczy pomiędzy posiłkami. Dlatego przekąski, szczególnie te słodkie są surowo wzbronione. Jeśli już chcemy zjeść coś między posiłkami, niech to będzie mus owocowy lub garść orzechów włoskich.
Krok 3 – Produkty mączne są bardzo kaloryczne – dlatego również nie sprawdzą się dla tych, co chcą zgubić trochę kilogramów.
Krok 4 – Pięć posiłków w ciągu dnia spożywanych w równych odstępach czasowych? Brzmi trochę dziwnie i nie jest do wykonania? Nic bardziej mylnego. Najważniejsze, by zacząć. Z czasem nasz organizm przyzwyczai się do nowych pór odżywiania i je zaakceptuje.
Krok 5 – Ruch. Jakakolwiek aktywność fizyczna jest lepsza niż siedzenie lub leżenie przed telewizorem, czy komputerem. Warto zapisać się także na siłownię i często zażywać długich spacerów.
Krok 6 – Dieta bogata w warzywa i owoce. Warzywa i owoce zawierają wiele witamin wspomagających nasz organizm. Przy ograniczeniu spożycia niektórych produktów będą nam więc potrzebne.
Jeśli więc bierzesz niedługo ślub, szykujesz się na cudowne wakacje w ciepłych krajach, albo na imprezę marzeń, na której musisz prezentować się perfekcyjnie, zastosuj się do wyżej podanych rad. Należy jednak pamiętać, że do upragnionej sylwetki należy dążyć w umiarkowanym tempie, inaczej może powstać efekt jojo.

www.sfora.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]