Góry Świętokrzyskie słusznie cieszą się zainteresowaniem jako dogodne miejsce wypoczynku. Te najstarsze w Europie góry kryją w sobie wiele atrakcji przyrodniczo – historycznych i mogą poszczycić się świetną infrastrukturą rekreacyjną i noclegową. Dogodne położenie w centralnej części Polski czyni ten region świetnymi miejscem zarówno na krótszy, jak i dłuższy pobyt, a także na zorganizowane wyjazdy, takie jak w ramach programu „Zielona Szkoła”.

Noclegi w Górach Świętokrzyskich

W rejonie Gór Świętokrzyskich jest bardzo dużo ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych. Daje to możliwość wyboru miejsca dostosowanego do liczby uczestników wypoczynku i ich potrzeb.

W przypadku „Zielonej Szkoły” szczególnie warto zwrócić uwagę na infrastrukturę, taką jak boiska, miejsca na ognisko czy grilla czy infrastrukturę sportową zarówno pod dachem jak i w plenerze. Wybór odpowiedniego pensjonatu na tego typu wyjazd powinien uwzględniać specyficzne potrzeby dzieci i możliwość zapewnienia im wartościowego i bezpiecznego spędzania czasu.

Wśród przyrody

Pobyt w świętokrzyskim to nie tylko bliskość i wygodna infrastruktura, ale przede wszystkim kontakt z przyrodą. Dzieci mają możliwość oderwać się od cyfrowego świata i doświadczyć korzyści z obcowania z naturą. Wycieczki górskie w rejonie Gór Świętokrzyskich są odpowiednie nawet dla młodszych dzieci.

Agroturystyka w górach świętokrzyskich daje możliwości oderwania się od codzienności i przeżycia przygody czy to w gronie rodzinnym czy to w grupie koleżanek i kolegów ze szkoły. Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu plus możliwość nauki – to idealne połączenia, które czyni świętokrzyskie doskonałym wyborem zarówno na weekendowy wypad za miasto, jak i na szkolny wyjazd.

Komfort i bezpieczeństwo

Góry Świętokrzyskie mają na tyle bogatą infrastrukturę i noclegową i drogową, że wypoczynek tam jest komfortowy i bezpieczny. Bez trudu można dojechać do większości atrakcyjnych obiektów turystycznych. Wystarczy wybrać odpowiednie miejsce i cieszyć się otoczeniem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]