Trudna i odpowiedzialna praca policjanta

Każdy mały chłopiec marzy o zostaniu w przyszłości policjantem, który będzie bronił ludzi przed złodziejami.
W dzieciństwie chłopcy bawią się w policjantów i sprawia im to wiele radości.
W dorosłym życiu, część tych chłopców spełnia swoje marzenia z dzieciństwa i wybiera zawód policjanta jako swoją drogę życiową.
Mundur i broń oraz poszanowanie społeczne, decydują często o obraniu takiego zawodu życiowego.
Młody chłopak, stojący u progu dorosłości, nie zdaje sobie jeszcze sprawy, jak ciężka i odpowiedzialna jest to praca. Codzienna walka z przestępcami i ludźmi naginającymi prawo,nie jest ani przyjemna ani prosta. Mężczyźni wybierający ten zawód, często nie wiedzą nawet, ile zarabiają policjanci i z jakimi kwotami mają do czynienia.
Zarobki policjantów nigdy nie były wysokie. W komendach miejskich policjanci zarabiają około 2000 tysiące na rękę w zależności od stopnia i stażu pracy.W miarę lat pracy, ich pensja się zwiększa i 3000 tysięcy złotych netto, to już bardzo wysoka kwota, jaką otrzymują policjanci pracujący w drogówce.
Społeczeństwo często zazdrości policjantom możliwości wcześniejszego przejścia na emeryturę i zarobków wyssanych z palca.
Ta praca, zwłaszcza w Służbach Specjalnych, wymaga od pracownika ogromnego poświęcenia i zdyscyplinowania. Codzienny kontakt z niebezpiecznymi przestępcami, długie godziny pracy poza domem i ciągła gotowość do pracy niezależnie od pory dnia i tygodnia, to codzienność w zawodzie policjanta. Jeśli ludzie interesują się, ile zarabiają policjanci, powinni najpierw poznać trudy i zagrożenia ich pracy, a dopiero potem oceniać i krytykować tę grupę zawodową.
Stres i ciągły niepokój w pracy powodują, że większość policjantów odchodzi na emeryturę z silną nerwicą. To wyjątkowo trudny i odpowiedzialny zawód, który naraża osobę go wykonującą na utratę życia i zdrowia. Gdyby nie możliwość wcześniejszego przejścia na emeryturę, policjanci zapewne nie wytrwaliby do końca służby, bo ich psychika i zdrowie, nie pozwoliłyby na tak długą pracę w specyficznych warunkach.

www.pouczyc.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]