W miesiąc z rozmiaru xxl do s?

Powiedziałam sobie, że koniec z podjadaniem, jedzeniem słodyczy, opychaniem się. Zaczynam się odchudzać! Mam dość swojego widoku w lustrze. Nie mieszczę się w swoje jeansy, które kupowałam w zeszłym roku. Jak mogłam do tego dopuścić? Nie ma co płakać i załamywać rąk, czasu nie cofnę. Tylko od czego zacząć? Czy za miesiąc zmieszczę się w sukienkę o rozmiarze s?
Odchudzanie jest procesem pracochłonnym i długotrwałym, oczywiście w zależności, ile musimy schudnąć. Zastanawiasz się, ile można schudnąć w miesiąc? Wszystko zależy od naszego organizmu, w jakim stanie jest nasz metabolizm, ile mamy nadprogramowych kilogramów i ile już się odchudzamy. Zdrowe tempo chudnięcia zakłada, że tygodniowo powinniśmy chudnąć około 0,5-1 kg. Są osoby, które w miesiąc chudną 5 kilogramów, ale są i takie, które po miesiącu ważą tylko 1 kilogram mniej. Jak wcześniej napisałam, wszystko zależy od człowieka. Osoba, która zaczyna proces redukcji masy swojego ciała oraz ma dużo nadprogramowych kilogramów, może na początku tej drogi bardzo szybko chudnąć. Później im jesteśmy dłużej na diecie, im mniej kilogramów zostaje nam do osiągnięcia wymarzonej sylwetki, tym jest trudniej. Po pierwsze dlatego, iż nasz organizm „przyzwyczaja” się do obecnego trybu i uczy się funkcjonować w warunkach, gdzie dostarczamy mu mniejsze ilości kalorii. Początkowo chudniemy, gdyż mniejsza ilość kalorii jest dla naszego ciała szokiem. Później przyzwyczajamy się, zwalnia metabolizm. Czasem pomimo stosowanej diety i aktywności fizycznej nie chudniemy. Warto wtedy przetrwać ten moment tzw. przestoju lub można próbować wprowadzać modyfikację w diecie lub treningach.
Odchudzanie nie jest łatwe i nie powinniśmy od razu nastawiać się na to, że schudniemy w miesiąc. Nie przytyliśmy 10 kilogramów w tydzień, miesiąc, także efektów odchudzania też nie powinniśmy się spodziewać w tak krótkim czasie. To, ile schudniemy jest bardzo względne i nie powinniśmy przyrównywać się do innych. Każdy chudnie w swoim tempie. Nie oglądaj się na koleżankę, tylko rób po prostu swoje.

www.kmhs.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]