Mimo że Warszawa nie wydaje się oczywistym wyborem dla planujących wypad poza soje rodzime miasto, to jednak warto pokusić się o sprawdzenie, co ma do zaoferowania również stolica. Poniżej pokażemy, jak ciekawie i relaksująco może być w Warszawie, gdy zapragniemy sobie własnie w tym mieście urządzić klasyczny City Break.

Dlaczego warto wyjechać na weekend do Warszawy?

Po pierwsze, Warszawa to miasto, w którym znajdziemy najlepszej klasy hotele ze SPA, saunami i rozmaitymi usługami na wysokim poziomie. Wielkie apartamentowce na najwyższych pietrach hoteli, z widokiem na szklane wieżowce w centrum – to właśnie charakterystyczne dla Warszawy. Ceny za hotele nie należą tutaj do najniższych, jednak warto szukać okazji na stronach agregujących oferty noclegowe.

Jak szukać wygodnego hotelu w Warszawie?

Warszawa to miasto, w którym lotnisko znajduje się bardzo blisko centrum – Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina ma dogodne połączenie niemal z każdą dzielnicą w Warszawie. Ze względu na to, że właśnie na tym lotnisku lądują samoloty poruszające się między poszczególnymi miastami w Polsce, warto rozważyć swoje przybycie do Warszawy właśnie drogą powietrzną. Jest szybsza, tańsza i bardziej wygodna niż wyruszenie w trasę autem czy autobusem.

Hotele w pobliżu lotniska w Warszawie

W pobliżu lotniska znajduje się kilka dużych hoteli z wygodnymi centrami konferencyjnymi, co jest szczególnie istotne dla firm organizujących wyjazdy firmowe. Są to hotele w pobliżu Sadyby, a także hotele na warszawskich Włochach, czy też hotele na Pradze lub Saskiej Kępie – wbrew pozorom, dojedziemy na nią z lotniska szybciej niż na Żoliborz.

Jak szukać dobrego hotelu?

Sprawdźmy przede wszystkim,jak wyglądają pokoje. Z pomocą przyjdą nam na pewno zdjęcia zamieszczone na stronie internetowej hotelu. Pomocne będą także opinie internautów – szczególnie warte uwagi są opinie z wizytówek Google – trudno jest takowe spreparować, trudno jest też takie wykasować i najczęściej odpowiadają rzeczywistości. Warto także zapoznać się z cennikiem hotelu. Nawet gdy musimy liczyć się z budżetem, zwróćmy uwagę na to, że niekoniecznie najtańsze pokoje będą najlepszym wyborem. Czasami pokój odrobinę tylko droższy od najtańszej oferty będzie już o dwie klasy lepiej wyposażony.

Artykuł powstał we współpracy z Hotelem Lamberton pod Warszawą

[Głosów:1    Średnia:5/5]