Żałoba po zmarłej babci

Za każdym razem, kiedy umiera ktoś nam bliski z naszej rodziny to jest to dla nas bardzo bolesne.
Prawda jest jednak taka, że bardziej przeżywamy odejście naszego współmałżonka , dziecka czy rodziców niż np babci lub dziadka.
Żałoba to dla większości z nas bardzo traumatyczny okres w życiu.
Jest nam jednak ona bardzo potrzebna w życiu, aby móc się uporać z własnym smutkiem po stracie bardzo bliskiej nam osoby.
Zgodnie z naszą polską tradycją obowiązuje określony czas przez który powinniśmy nosić strój żałobny po stracie ukochanej osoby.
Po śmierci naszego współmałżonka, żałoba trwa rok i sześć tygodni.
Po śmierci naszych ukochanych rodziców żałobę nosimy przez sześć tygodni a przez kolejne pół roku trwamy w tzw. pół żałobie, oznacza to, że wtedy nosimy szare stroje.
Jeśli umrze nam nasze rodzeństwo czy też dziadkowie , wówczas trwamy w żałobie pół roku a po dalszych krewnych, żałoba taka trwa tylko trzy miesiące.
Ile trwa żałoba po babci?
Tak jak to już wyżej wspomniałam, trwa ona trzy miesiące.
Przez cały okres żałoby , powstrzymujemy się od tańców oraz wszelkich ” radosnych” zabaw.
W czasie żałoby obowiązują nas dwie zasady, po pierwsze : nie zawracamy głowy bliskim zmarłego, po drugie : nie poruszamy tematów związanych ze zmarłym.
Niewątpliwie kiedy umiera nam babcia z którą byliśmy bardzo zżyci emocjonalnie, jest to dla nas dotkliwie bolesne przeżycie.
Osobiście sama byłam bardzo przywiązana do mojej babci od moich najmłodszych lat dzieciństwa.
Na pewno dla każdego z nas mama naszej mamy lub mama naszego taty to dobra staruszka, która dba o nas równie mocno i szczerze jak nasza własna mama.
Babcia to są dla nas zawsze miłe wspomnienia, zwłaszcza kiedy ona już odejdzie z tego świata.
Strój, który obowiązuje na każdym pogrzebie powinien być czarny a przynajmniej ciemny garnitur, czarne buty , czarna , długa sukienka, która nie będzie odkrywać żadnych partii ciała.
Może być także ciemna sukienka, czarne rajstopy i co jest bardzo ważne to żadnych perfum ani biżuterii nie powinno być w tymże stroju.

www.innowacjaiwiedza.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]