zdrowe słodycze
fot. pexels.com

Wiele osób, które chcą przejść na zdrową dietę, nie wyobraża sobie zrezygnowania ze słodyczy. To bardzo trudny nałóg, którego odstawienie może być niesamowitym wyzwaniem, z którym nie każdy sobie poradzi. Jednakże są słodycze, które można spożywać będąc na diecie, a które również są zdrowe i nie mają dużo kalorii, sprawdź jakie to!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/jakie-slodycze-sa-najmniej-kaloryczne/

Słodycze dozwolone

Nie każda dieta pozwala na to, by od czasu do czasu móc zjeść coś słodkiego, co możemy kupić w sklepie. Jednakże istnieje kilka rodzajów słodyczy, które powinny się znaleźć w naszych posiłkach, ponieważ mają zdrowe działanie, a także nie tuczą!

Oczywiście jedzenie słodyczy powinno być bardzo rozważne, gdyż nie po to przechodzimy na dietę, by zapychać się niezdrowymi przekąskami, nawet jeśli są zdrowe. A zdrowe są, dopóki nie przekroczymy ich dziennej ilości!

Poza tym, będąc na diecie możesz wypróbować wiele ciekawych przepisów, którymi zastąpisz sobie gotowe słodycze ze sklepu, a również będą ci smakowały i będą wspierały proces zrzucania kilogramów!

Zdrowe słodycze

Przede wszystkim, jeśli chcesz zachować zasady diety, to musisz pamiętać o umiarze, nawet przy spożywaniu zdrowych słodyczy! Na diecie dozwolona jest czekolada. Posiada ona dużo magnezu, który dodaje energii. Jednakże to czekolada gorzka, która w składzie na pierwszym miejscu powinna mieć przede wszystkim dużą ilość kakao. Taka czekolada również nie powinna mieć cukru, a jeśli ma to znikomą ilość. To właśnie cukier jest największym uzależniaczem i jest niezdrowy!

Kolejnymi słodyczami, które możesz jeść, są również owoce suszone, jednakże te powinny również mieć dobry skład, a więc powinny być pozbawione cukru, który i tak naturalnie w nich występuje pod postacią fruktozy.

Możesz również spożywać owocowe jogurty, jednakże te powinnaś przygotowywać sama na bazie jogurtu naturalnego z dodatkiem owoców, które razem zblendujesz. Możesz również dodać odrobinę miodu, jeśli zależy ci na słodszym smaku. Ale pamiętaj, by nie kupować gotowych jogurtów owocowych, gdyż te są niezdrowe!

Przeczytaj też: http://www.leczsiezdrowo.pl/dieta-gersona-o-co-chodzi/

[Głosów:0    Średnia:0/5]