uczulenie na alkohol

Przyjęcie dużej liczby alkoholu zawsze szkodzi. Po jego spożyciu nastąpić potrafią zawroty głowy, mdłości, oraz chociażby strata świadomości. Alkohol wspiera również wzrost wielu szkodliwych dla swego zdrowia choroby. Jest jednak możliwość, że rzeczywiście zaszkodzić może nawet minimalna ilość wypitego alkoholu. Czemu? Być że jesteś uczulony na alkohol. Wysypka po alkoholu, oraz także mnóstwo utrudniony oddech, wodnisty katar, uporczywy kaszel, zaczerwienie i świerzbienie oczu czy szybkie kołatanie serca i niskie ciśnienie to objawy nadwrażliwości na wypicie napojów alkoholowych czy kontakt z otaczającymi go środkami czy kremami. Ludzkie ciało przyjmuje wszelaki gatunek alkoholu jako truciznę. Nerki od razu go tłumią i wyciągają z moczem z organizmu.

Lub alkohol jest alergenem?

Czysty alkohol zwykle nie jest zwykłym alergenem. Zwłaszcza uczulają komponenty wykorzystane do jego wytwórczości. To znaczy, że np. osoba, która jest problemy uczuleniowe po spożyciu wódki żytniej, nie musi być takich samych objawów po wódce produkowanej z ziemniaków. Najmniej uczuleń następuje po spożyciu czystej wódki, najwięcej natomiast po piwie, winie i wódkach kolorowych. Alergie mogą skutkować wykorzystane do wytwórczości alkoholu owoce, jęczmień i odmienne zboża, chmiel, ryż, ziemniaki, drożdże. Niewłaściwe reakcje po spożyciu alkoholu nie muszą być źródłem alergicznego. Ich przyczyną są związki sulfitów, tyramina i histamina.

alergia na alkohol - jakie są objawy uczulenia na alkohol

Objawy uczulenia na alkohol

Najczęstszymi objawami nadwrażliwości na napoje alkoholowe są:
1. pokrzywka, wysypka,
2. uporczywe świerzbienie nosa,
3. kichanie, intensywnie wodnisty wypływ z nosa,
4. kaszel,
5. zaczerwienienie spojówek, ich świerzbienie i łzawienie,
6. zmniejszenie ciśnienia krwi, szybkie kołatanie serca.
Bardzo ciężkie przypadki wrażliwości na alkohol, skutkującej bezpośrednim niebezpieczeństwem ludzkiego życia, zachodzą ekstremalnie rzadko. Pojawia się wówczas łatwy do zdiagnozowania specyficzny dla upojenia patologicznego symptom charakterystyczny, charakteryzujący się m.in. niekontrolowanym pobudzeniem psychoruchowym połączonym ze standardowymi, popędowymi zachowaniami i niepamięcią.
7. czerwona skóra – Mnóstwo osób, po spożyciu alkoholu, reaguje wypiekami na twarzy a w innych partiach ciała. Wszystko więc, że procenty zwiększają nasze naczynia krwionośne. Jeśli jednakże twarz zaczyna przybierać kolor buraka i przy dotyku pali, może toż być oznaką alergii. Jest toż związane ze wzrostem histaminy, która prowadzi do zaczerwienienia oraz może doprowadzić do większego kołatania serca.
8. problemy z oddychaniem – Zatkany nos i kłopoty z oddychaniem są typowymi reakcjami uczuleniowymi. Podobnie jest z kichaniem, kłuciem w życiu oraz palącymi oczami. Wszystkie owe objawy po spożyciu alkoholu mogą oznaczać, że jesteśmy na konkretny alkohol uczuleni.
9. mdłości, laksacja – Te objawy wtórują zazwyczaj alergiom pokarmowym. Alkohol skutkuje wzmożoną produkcją kwasów żołądkowych. Zatem także wielu ludzi po nim wymiotuje. Narażeni na to są zwłaszcza ludzie, którzy są alergię na specjalny element lub np. wcześniej już nadmienioną histaminę.

[Głosów:3    Średnia:1.3/5]