Audi A3 opinie

Audi A3 jest samochodem klasy kompaktowej produkowanym przez koncern Audi od 1996 roku. Model ten został zbudowany na bazie tej samej płyty podłogowej co Volkswagen golf IV, oraz Seat Leon pierwszej generacji, lecz na tym podobieństwa się nie kończą – Audi A3 łączy z Seatem Leonem także podobne wnętrze, czyli niemalże identyczne deski rodzielcze oraz podobna gama silnikowa (która jednak w Audi jest nieco uboższa) i wiele elementów zawieszenia.
Audi A3 pierwszej generacji zostało oznaczone symbolem 8l i dostępne było jedynie w 3-drzwiowej wersji nadwozia. Trzy lata po rozpoczęciu produkcji modelu 3-drzwiowego Audi do oferty modelu A3 dołączyło model 5-drzwiowy. Audi A3 oferowano z kilkoma różnymi silnikami o różnych wariantach mocy. Audil A3 wyposażone jest w napęd na przednią oś, napęd na cztery koła pojawił się dopiero w wersji usportowionej czyli w Audi S3.

W połowie lat dziewięćdziesiątych Audi A3 uważano za luksusowy kompakt klasy Premium. Samochód zaprojektował mało wtedy znany miłośnikom motoryzacji Dirk Van Braekel, który oprócz modelu A3 zaprojektował jeszcze Skodę Fabię, Octavię i Superb – wszystkie te cztery modele to jedne z najlepiej sprzedających się samochodów i synonimy masowej produkcji cenione przez miliony użytkowników. Samo Audi A3 sprzedało się w niemal milionie egzemplarzy.
Audi A3 opinie ma niemal jednogłośnie pozytywne, o czym świadczy chociażby liczba sprzedanych aut tego modelu. Dzięki zachowawczemu wyglądowi pierwszej generacji Audi A3 po ponad dwudziestu latach od swojej premiery nadal wygląda na tyle dobrze, że aż ciężko uwierzyć w wiek tego modelu.
Znane i sprawdzone silniki umieszczane w samochodach A3 to kolejna zaleta tego modelu. Ich uniwersalność pozwala na komfortową jazdę w cyklu miejskim, lecz nie zawiedzie nas także w trasie. Spalanie jest stosunkowo niewysokie, co czyni Audi A3 samochodem uniwersalnym, dobrym niemal dla każdego, niezależnie od potrzeb oraz terenów poruszania się.
Kolejną jeszcze zaletą jest dobre trzymanie się drogi, a wszystko to dzięki zawieszeniu i niewielkim gabarytom.

www.getmoto.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]