Biegam, pływam na rowerze jeżdżę

Nadeszła wiosna, lato już w natarciu, a ludzie już w pełni rozgrzani po zimowej przerwie zaczynają uprawiać sport na świeżym powietrzu. Spotykamy w parkach i lasach sportowców amatorów jak i tych, którzy całkowicie zatracili się w danej dyscyplinie. Pasjonaci wyposażeni w sprzęt z górnej półki walczący z samym sobą o coraz lepsze wyniki.

Idź na całość!

Ruch to zdrowie twierdzi większość z nas. Teraz pytanie: jak? Można biegać, jeździć na rowerze, a może pływanie w szczególności gdy są tak wysokie temperatury latem? Niektórzy jednak są na tyle zachłanni, że uprawiają wszystkie te dyscypliny jednocześnie, a mianowicie uprawiają triathlon.
Grecki triation, angielski triathlon, czyli polski trójbój. W wielkim skrócie dyscyplina sportowa, w której zawodnik kolejno płynie, jedzie na rowerze, a następnie biegnie. Co ciekawe podczas na przykład Ultraman Triathlon zawodnik pokonuje w sumie 515km. W trakcie przygotowań często ważny jest sprzęt monitorujący przebieg naszego treningu.

a tym sprzętem niech będzie zegarek
Zegarek, zegarki… jakoś mało profesjonalnie to brzmi, a co jeśli nazwiemy je: smartwatche triathlonowe? Od razu lepiej brzmi jak współczesny cud techniki, ale czy nim jest? Więc może wskazać godzinę oraz dzień tygodnia. Mało to imponujące wiec przejdźmy do konkretów.
Obecne smartwatche triathlonowe ze względu na ich przeznaczenie muszą spełniać szereg funkcji. Po pierwsze odznaczać się szczelnością na wodę, kurz, a także przeciążenia. Dodatkowo od strony konstrukcyjnej powinny być lekkie, wygodne, wykonane z materiałów nierdzewnych oraz wytrzymałe. Teraz sprawdźmy w co są wyposażone od strony technicznej.

Twoje wnętrze jest takie interesujące

Smartwatche triathlonowe mogą być wyposażone w szereg różnych opcji. Jeżeli chodzi o lokalizacje często zegarki te wyposażone są w lokalizator GPS, trzyosiowy kompas z żyroskopem oraz wysokościomierz. Smartwatch triathlonowy posiada wbudowany czujnik tętna, a dzięki oprogramowaniu mamy dostęp do wszelkich statystyk naszej aktywności takich jak czas, różnice wysokości, tętno, prędkość, dystans oraz wiele, wiele innych. Kolejna wielka zaletą jest możliwość porównywania swoich wyników. Funkcje on-line umożliwiają komunikacje z telefonem oraz automatycznie przekazywanie danych na serwisy społecznościowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]