Budowa lodowiska – jakie etapy prac wyróżniamy

Lodowisko to jedna z najciekawszych atrakcji w mieście w okresie zimowym. Pójście na łyżwy jest świetną okazją do aktywnego spędzenia wolnego czasu z rodziną lub znajomymi. Dlatego władze miast tak chętnie stawiają takie obiekty. Jak wygląda ich budowa?

Budowa lodowiska – czy lokalizacja jest istotna?

Mobilne lodowiska są w naszym kraju niezwykle popularne. Trudno wyobrazić sobie, by mogło ich zabraknąć w centrach miast, w pobliżu hal sportowych, kin, czy galerii handlowych. Dlatego pracę nad tymi obiektami zaczynają się znacznie wcześniej niż sam sezon. Samorządy muszą bowiem wybrać firmę, która dostarczy odpowiednią technologię i zajmie się budową lodowiska. W naszym kraju nie brakuje specjalistycznych firm oferujących kompleksowe usługi z tego zakresu. Decydując się na taką współpracę możemy być spokojni o sukces naszego przedsięwzięcia. Zanim budowa lodowiska się rozpocznie, musimy jednak wskazać jego lokalizację. Miejsce to powinno być chętnie uczęszczane przez mieszkańców oraz turystów. Ważna jest także dobra komunikacja z pozostałymi częściami miasta, a także obecność w pobliżu przyłącza wodnego i energetycznego. Jeśli kryteria zostaną spełnione, to nasz obiekt będzie skazany na sukces.

Budowa lodowiska – w jaki sposób przebiega?

Prace zaczynają się od wyrównania podłoża, na którym stanie nasz obiekt. W tym celu wykorzystuje się styropian, żwir lub piasek. Równe podłoże zapewni systemowi chłodzenia równomierną pracę na całej powierzchni obiektu. Gdy to się uda, pracownicy przystępują do rozłożenia folii i kantówek. To na nich zostaną umieszczone rury z mat PE, a także agregat chłodniczy. Więcej o tym przeczytasz w tym miejscu https://www.ras-lodowiska.pl/. System chłodzenia otacza się następnie bandą, dzięki czemu obiekt ma już swój kształt. Na koniec wystarczy stworzyć taflę lodu. To najbardziej pracochłonna część budowy lodowiska. Może trwać od trzech do pięciu dni. Gdy to się uda, obiekt jest gotowy do użytku. Jak widać, budowa lodowiska to proces składający się z kilku etapów. Dlatego najlepiej powierzyć to zadanie specjalistom w tej dziedzinie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]