Cellulit wodny

Aby dobrze zrozumieć problem cellulitu wodnego, należy zadać sobie pytanie czym jest i skąd się bierze. Otóż cellulit wodny jest to zaburzenie przepływu płynu limfatycznego oraz wody w komórkach i tkankach organizmu człowieka. Cellulit pojawia się na brzuchu , udach czy nawet na ramionach. Co w takim razie przyczynia się do jego powstania?
Wśród głównych przyczyn wymienić należy zaburzenia gospodarki organizmu o typie zaburzeń hormonalnych.
Nadwagę oraz otyłość.
Palenie papierosów,
Inni badacze wskazują także ,że spożycie mięsa oraz produktów przetworzonych ma znaczący wpływ na generowanie się tkanki cellulitu.
Dzieje się tak z uwagi na fakt ,że potrawy te zawierają duże ilości soli kuchennej. Ona z kolei zawiera pierwiastek sód, który wiąże wodę w komórkach organizmu. Ponieważ cellulit wody często współwystępuje z chorobami bądź stanami zwiastującymi choroby układu krążenia , widoczny jest on u osób długotrwale siedzących w jednej pozycji. Także prace stojące niegenerujące zbyt dużego wysiłku fizycznego mogą odgrywać istotną rolę. Dalej cellulit wodny wystąpi także częściej u ludzi, mających niedobrane właściwie, a więc zbyt ciasne obuwie. Także wysokie obcasy poprzez ucisk na stopę i kostki działają bardzo niekorzystnie.
Pojawia się zatem pytanie co na cellulit wodny?
Odpowiedzi jest wiele, Na przykład można dążyć do modyfikacji diety tak by wykluczyć z niej w możliwie jak największym stopniu pokarmy słone oraz przetworzone. Innym rozwiązaniem jest podjęcie aktywności o typie pływackim. Jest to ruch bezpieczny. Niemal każdy może tę aktywność wykonywać . Inną odmianą działań w wodzie jest aqua aerobik. Skutecznie łączy on właśnie te dwie formy ćwiczeń. Kolejno można postawić na drenaż limfatyczny. Jest to rodzaj masażu wykonywany przez doświadczonego terapeutę ręcznie lub z wykorzystaniem specjalnego urządzenia. Inną metodą jest endermologia, czyli modelujący masaż podciśnieniowy. Inną popularną metodą jest karboksyterapia . Polega ona na ostrzykiwaniu miejsc dotkniętych cellulitem , medycznym CO2.
Jak więc widać istnieje wiele form walki z tym problemem. Każdy znajdzie coś dla siebie.

www.cellulit.info.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]