Marzenie o wzniesieniu się w powietrze było znane ludziom już od niepamiętnych czasów. Z czasem marzenie to udało się urzeczywistnić, dzięki takim wynalazkom jak samoloty, szybowce czy helikoptery. Dla części ludzi było to jednak nadal za mało. Marzyli oni o lotach, które zapewnią uczestnikowi dużo większą swobodę i niezależność. Właśnie dla takich osób stworzono paralotnie.

Loty paralotniowe dla turystów spragnionych silnych wrażeń

Sportem, który niewątpliwie powoduje nie tylko wzrost adrenaliny, ale również miłe doznania estetyczne za sprawą urokliwych krajobrazów, jest paralotniarstwo. Ze swobodnego kursu paralotni skorzystać może każdy z nas. Powietrzne wycieczki organizowane są często w pobliżu miejsc o dużych walorach krajoznawczych. Wspomniane walory są niewątpliwie jednym z głównych argumentów, dla których liczni entuzjaści aktywnego spędzania wolnego czasu decydują się na lot paralotnią. Żar jest wzgórzem, które znajduje się w malowniczym rejonie Międzyborza Żywieckiego. Jest to prężnie działający ośrodek narciarski, który dysponuje własną koleją liniowo-terenową.

Lot paralotnią nowym doświadczeniem i źródłem niezapomnianych emocji

Ze względu na wspomniane atuty, Góra Żar została wybrana jako miejsce organizacji lotów i kursów paralotniarskich organizowanych przez renomowane firmy wyspecjalizowane we wspomnianej tematyce. Jedną z takich jednostek jest Flyingman, która została założona przez Tomasza Krzysztofa, który w swojej dotychczasowej karierze sportowej może poszczycić się tytułem mistrza Polski w motoparalotniarstwie oraz tytułem wicemistrza Republiki Czeskiej w paralotniarstwie. Dzięki kameralnej lokalizacji kursów paralotniowych każdy z nas ma okazję nie tylko zobaczyć manewry profesjonalnego paralotniarza, ale również podziwiać z lotu ptaka sugestywne i zapierające dech w piersiach pejzaże. Oczywiście, osoby, które wykazują awersję do latania, mogą zamówić lot widokowy paralotnią. Jednak ci, którzy docenią nową sposobność, mogą odkryć w sobie nową pasję, która może stać się przyszłości źródłem zarobku i osobistej satysfakcji.

Lot paralotnią żar – www.flyingman.pl

[Głosów:2    Średnia:5/5]