Dobra pianka neoprenowa

Pianka neoprenowa jest idealna do nurkowania. Przede wszystkim świetnie chroni przed działaniem wody. Dzięki niej ciepło w ciele ludzkim zostaje na dłużej. Warto dowiedzieć się, jaka pianka neoprenowa jest najlepszym wyborem.

Pianka neoprenowa do nurkowania – na co zwracać uwagę?

Okazuje się, że każda pianka do pływania powinna zapewniać izolację termiczną. Obecnie można zakupić skafander do nurkowania w wielu różnych rozmiarach, dlatego każdy dobierze coś odpowiedniego dla siebie.

W obecnych czasach na rynku można zakupić pianki neoprenowe do nurkowania zarówno dla dziecka, jak i dla osoby dorosłej. Dostępne są w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Aby skafander dobrze spełniał swe funkcje, powinien zostać właściwie dopasowany.

Idealny rozmiar skafandra do nurkowania – co warto wiedzieć?

Każdy nurek powinien pamiętać o tym, że zbyt ciasna pianka neoprenowa ogranicza jego ruchy w wodzie, tym samym powodując szybkie zmęczenie. Co więcej, za duży skafander do nurkowania nie będzie utrzymywał komfortu termicznego. Wybór rozmiaru pianki jest bardzo ważny.

Trzeba też zwracać uwagę na typ pianki. Wybór tego, czy zostanie dobrany model krótki, czy długi, zależny jest głównie od temperatury wody, w której ma odbyć się nurkowanie. Okazuje się, że do zimnych zbiorników zalecane jest zakrycie jak największej powierzchni ciała. Jeżeli jednak pianka ma być stosowana w cieplejszych wodach, to zdecydowanie używanie ciepłego skafandra może być męczące oraz wyczerpujące. Obecnie nie kupi się uniwersalnego modelu, który będzie idealny do wody zimnej oraz cieplejszej.

Jaka grubość pianki neoprenowej jest idealna do nurkowania?

W czasie wyboru pianki neoprenowej do nurkowania nie można zapomnieć o doborze jej grubości. Jest to bardzo istotny parametr. Okazuje się, że grubość neoprenu to bardzo istotny parametr. Świadczy on o właściwościach termoizolacyjnych kombinezonu do nurkowania. W praktyce jest tak, że im więcej milimetrów ma pianka, tym mniej ciepła nurek traci.

Obecnie dostępne są pianki neoprenowe od 3 mm do nawet 7 mm. Pianka z 3 mm neoprenem jest idealna do stosowania w wodzie o temperaturze około 25 st. Celsjusza. Grubsze pianki będą lepsze do zimniejszych wód.

Pianka neoprenowe znajdziesz w ofercie divezone.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]