Duże pieniądze

Od dzieciństwa każdy z nas marzy o wielkiej karierze. Jedni marzą, aby być superbohaterem, inni chcą być wielkim sportowcem czy nauczycielem. Nasze marzenia i cele były różne i wraz z wiekiem zmieniały się. Chodząc do szkoły lubiliśmy różne przedmioty. Ci uczniowie, którzy lubili przyrodę czy biologię planowali iść na studia medyczne i zostać lekarzem. Natomiast ktoś kto lubił matematykę czy fizykę planował zostać inżynierem. Oczywiście nasze plany zmieniały się, ale nadal chcieliśmy w przyszłości zrobić coś wielkiego. Niektórzy nawet mieli nadzieję, że przyczynią się dla ludzkości wynajdując lek na nieuleczalną dotychczas chorobę, bądź wymyślą wynalazek, który w znacznym stopniu ułatwi nam codzienne życie. Niektórzy jednak zbłądzili ze swojej ścieżki kariery i pogubili się w swoich planach. W takich sytuacjach potrzeba dużo czasu żeby się odnaleźć i zaplanować swoją przyszłość. W głowie również utkwili mi uczniowie, który z góry zakładano, że będą to ludzie sukcesu. Byli to uczniowie, który zdobywali najlepsze oceny i zachowania, którzy byli stawiani jako wzór dla innych. Czy aby na pewno ci uczniowie byli w lepszej sytuacji od trójkowego ucznia, któremu szło gorzej np. z języka angielskiego? Moim zdaniem nie. Szkoła uczy ‚wbijania się w klucz’, uczą tego żeby myśleć tak jak myśli komisja, która układa na przykład egzaminy typu matura. Ludzie nieprzeciętni, którzy mieli większy pogląd na świat byli w sytuacji, w której musieli dopasować się, co sprawiało im wiele kłopotu.
Najczęstszym pytaniem odnośnie naszego życia zawodowego są pytania: Jak osiągnąć sukces oraz jak zarobić duże pieniądze?
Te pytania są bardzo trudne. Przecież pracując tak jak przeciętny człowiek za najniższą krajową nie przybliża nas do zamierzonego sukcesu. Oczywiście na początku napotkamy na schody, ale pamiętajmy, że te schody mogą doprowadzić nas na szczyt. Nie każdy od razu wystartował ze swoim pierwszym biznesem i po miesiącu na jego koncie były miliony.
W takim razie jak zrobić żeby nam to wyszło? Na samym początku powinniśmy zrobić dokładny plan tego czym moglibyśmy się zajmować. Musimy być w tym czymś bardzo dobrzy, ponieważ w innym razie nie poradzimy sobie z konkurencją na rynku. Przykładowo: nie możesz sprzedawać maszyn rolniczych, jeśli kompletnie nie znasz się na tego typu urządzeniach.
Są jednak cechy, których musisz się nauczyć i spędzić sporo czasu albo opanować. Jedną umiejętnością, którą koniecznie musisz opanować jest umiejętność sprzedaży. W dzisiejszych czasach sprzedajemy wszystko. Sprzedajemy produkty, wiedzę czy nawet samego siebie. Sprzedaż samego siebie musi zabrzmieć dwuznacznie. Chodzi mi tutaj o to abyśmy potrafili przedstawić w jak najlepszym świetle samego siebie, abyśmy bez problemu spotykali się z klientem i mogli bez kłopotu zaoferować usługę swojej firmy i produkty, które masz w ofercie.
Ważnym aspektem również będzie nasza reklama i oryginalność. W dzisiejszych czasach nie sprzedaje się nuda, musimy pokazać coś więcej, coś niespotykanego i nowego, a później odpowiednio to zareklamować.

www.novapr.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]