Huśtawka w domu

Jeszcze przed kilkoma laty, w każdym domu, w którym mieszkało małe dziecko w drzwiach pomiędzy pokojami wisiały huśtawki. Dzieci uwielbiają się bujać, uspokajają się, łatwiej zasypiają, jednak huśtawki doceniają też… dorośli. I po ogrodowych hamakach przyszedł czas na huśtawki domowe, które można powiesić nawet w dziennym pokoju.

Producenci huśtawek domowych proponują różne rozwiązania. Można zdecydować się zarówno na hamak rozpięty między ścianami, wiszące krzesło brazylijskie, jak i na duży, pleciony kosz wyłożony poduszkami, który zawiesza się u sufitu albo na specjalnym, ciężkim, ale stabilnym stelażu. Huśtawka w formie kanapy to ciekawy element wyposażenia wnętrza, z którego może korzystać cała rodzina, a huśtawka typu worek daje poczucie intymności.

Po co jednak dorosłym huśtawka? Delikatne ruchy huśtawki uspokajają, koją zmysły, drzemka w hamaku odpręża. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na dom z ogródkiem i rozpięcie w nim hamaku, a właściwe zaaranżowanie wnętrza mieszkania umożliwia zamocowanie nawet na stałe, lekko kołyszącego się krzesła, rattanowego “kokonu” czy rozpięcie hamaku. Samo wnętrze zyska też na lekkości, romantycznego charakteru dodadzą mu poduszki i narzuty ułożone w domowej huśtawce.

Idealnym rozwiązaniem byłoby zamontowanie huśtawki na belkach sufitowych, jednak nie każdy takimi dysponuje. W zwykłym mieszkaniu trzeba do tego celu wykorzystać stalowe haki i tzw. “kotwę” czyli zaprawę, która wzmacnia całą konstrukcję. Jeśli nie mamy pewności, czy huśtawka będzie pasować do wnętrza, możemy zdecydować się na pomoc projektanta wnętrz. Montaż huśtawki jednak nie jest trudny, a późniejsze spędzanie czasu na huśtawce jest niezwykle przyjemne.

www.nowapolitologia.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]