Ile kosztuje wesele?

Organizacja przyjęcia weselnego niewątpliwie wiąże się z dużymi kosztami. Zaręczeni zazwyczaj zastanawiają się, ile kosztuje wesele.
Do największych kosztów należy zazwyczaj wynajęcie sali weselnej oraz orkiestry, która będzie zabawiała gości podczas przyjęcia weselnego a niekiedy również w dniu poprawin. Za wynajęcie sali weselnej należy zapłacić średnio od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Cena wynajmu zależy od tego czy jedzenie dla gości będzie przygotowywał kucharz zatrudniony na sali, czy też nowożeńcy zatrudnią na ten czas swojego kucharza.
Wynajęcie orkiestry to wydatek od pięciu do dziesięciu tysięcy złotych. Cena jest oczywiście uzależniona od czasu pracy orkiestry, ilości osób z których składa się zespół muzyczny oraz ich doświadczenia i poziomu.
Kolejnym wydatkiem jest oczywiście ubiór państwa młodych. Za sukienkę ślubną należy zapłacić kilka tysięcy złotych. Garnitur w zależności od wybranego modelu kosztuje około trzech tysięcy złotych.
Aby zaoszczędzić na kupnie sukni ślubnej można ją wypożyczyć z salonu sukien ślubnych lub odkupić od osoby prywatnej.
Kolejnym obowiązkowym wydatkiem jest oczywiście kupno obrączek. Cena uzależniona jest od materiału z jakiego zostały one wykonane, czy są one wyprodukowane ze złota czy też ze srebra, jaka jest ich waga oraz czy posiadają dodatkowe zdobienia, na przykład grawer po wewnętrznej stronie obrączek. Usługa grawerowania zwykle zwiększa cenę o sto, bądź dwieście złotych.
Dodatkowo należy zadbać również o wystrój kościoła, sali weselnej, samochodu i bukiet pani młodej. Zazwyczaj florystka za taką usługę wystawia rachunek o wysokości około dwóch tysięcy złotych.
Jeśli chodzi o koszt sali i usług kelnerskich duże znaczenie ma ilość gości weselnych, gdyż większość domów weselnych cenę wynajmu sali i organizacji przyjęcia liczy od osoby. Co ważne, liczone są również dzieci.
Koszt przyjęcia weselnego niekiedy wynosi nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, jednak ślub zazwyczaj bierze się tylko raz w życiu i warto zadbać o każdy detal.

www.forum-liderow.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]