Ile tak naprawdę zarabia programista?

Programowanie to przyszłość. Tymi słowami mówią do nas reklamy w Internecie. Nic w tym dziwnego. Branża IT rozwija się wręcz w zastraszającym tempie, a rynek potrzebuje kolejnych specjalistów.

Magnesem, który przyciąga osoby młode do programowania, jest to, że w szybkim czasie można dojść naprawdę do bardzo solidnych zarobków. Ile zarabia programista? Tutaj sprawdza się powiedzenie: Jak ktoś jest w czymś dobry, to zawsze będzie dużo zarabiał. Podobnie jest na rynku IT. Początkujący programista może liczyć na maksymalnie 3000 zł netto. Jest to zmienna kwota, gdyż wszystko zależy od wielkości firmy, w którym młodszy programista chce się zatrudnić oraz od miasta, w którym kandydat mieszka i chce pracować. Po przejściu na poziom Regular stawki wędrują już naprawdę wysoko. Programista na stanowisko Mid Developera może liczyć na kwoty rzędu 3000 – 6000 zł miesięcznie. Są to już zadowalające zarobki. Starsi programiści mogą liczyć nawet na kwoty od 10 000 PLN netto miesięcznie. Jak można zauważyć, rozstrzał jest wręcz ogromny.

Nie wolno również zapominać o benefitach pozapłacowych. Karty MultiSport, pakiety żywnościowe, prywatna opieka medyczna, wyjścia integracyjne czy budżet szkoleniowy. To tylko kilka z wielu benefitów, którymi są obdarowane osoby chcące rozpocząć swoją przygodę z programowaniem.

Należy jednak pamiętać, że praca programisty to nie tylko uczenie się nowych technologii, wysokie zarobki oraz profity pozapłacowe. To ciężka praca umysłowa, w której trzeba być skupionym cały czas, aby jakość pisanego kodu była jak najwyższa, a klient docelowy, zadowolony z otrzymanego efektu.

Branża IT to nie tylko programowanie. Bardzo popularnym ostatnio kierunkiem są specjaliści QA, czyli osoby, których zadanie jest testowanie kodu, który został stworzony przez programistę. W ten sposób kod, który zawiera mnóstwo błędów, nigdy nie ujrzy światła dziennego, gdyż zostanie poprawiony jeszcze na etapie produkcji. Jest to coraz częstsza praktyka firm IT, które zajmują się tworzeniem oprogramowania.

www.geostrefa.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]