biżuteria

Biżuteria jest to dodatek, który kupujecie sobie sami lub dostajecie w prezencie. Biżuteria kupowana w sieciówkach, to tanie podróbki, które są pomalowane na złoty czy srebrny kolor Szybko się niszczą i dodatkowo zostawiają na naszej skórze brzydki zielony kolor. Prawdziwa złota, czy też srebrna biżuteria, mimo że jest o wiele lepszej jakości, to wciąż potrafi stracić swój blask. Jak temu zapobiec i co zrobić, aby wyglądała pięknie przez wiele lat użytkowania?

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-dbac-o-bizuterie/

Jak dbać o biżuterię?

Nie jest powiedziane, że biżuterię noszą tylko kobiety. Nie jest zależne to czy dodatki nosi kobieta czy mężczyzna. Nie ma znaczenia czy biżuteria była watro kilka tysięcy, kilkaset czy kilkadziesiąt złotych. Niezależnie od tego, ile kosztował np. wasz naszyjnik, bez odpowiedniego dbania o niego nie będziecie w stanie z niego korzystać. Już po krótkim czasie, będzie wyglądał źle.

Biżuteria brudzi się w bardzo podobny sposób co ubrania czy nawet my sami. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby w odpowiedni sposób o nią dbać. Kiedy wykonujemy jakieś prace remontowe albo sprzątamy powinniśmy ściągnąć dodatek z siebie oraz odłożyć go na odpowiednie miejsce. 

Czy perfumy źle wpływają na biżuterię?

Aby zachować piękny wygląda biżuterii powinniśmy zdjąć ją przed snem. Nieważne czy wiercicie się w nocy, czy też śpicie spokojnie w jednej pozycji, biżuterię należy zdjąć do snu. Podczas obrotu na drugą stronę wystarczy, że zaczepicie o jakiś fragment poduszki i wasz dodatek może się rozerwać. Dla swojego bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa waszych błyskotek lepiej odłóżcie je na szafeczkę nocną w sypialni.

Dla osób, które uwielbiają perfumy, mamy niezbyt ciekawą wiadomość. Używając perfum, w okolicach ciała, gdzie znajduje się biżuteria, nie wróży nic dobrego. Biżuteria w ten sposób szybko czarnieje. Podobny przypadek jest w przypadku kremów. Dobra rada jest taka, aby perfum lub kremów używać przed nałożeniem biżuterii oraz odczekać kilka minut, zanim wisiorek pojawi się na naszym ciele.

Zobacz też: https://www.bloger.pl/jak-czyscic-bizuterie-domowe-sposoby/

[Głosów:0    Średnia:0/5]