blond

Przyciemnianie i rozjaśnianie włosów to najczęstsze, a zarazem najtrudniejsze czynności wykonywane w ramach koloryzacji włosów. Panie bardzo często decydują się na zmianę koloru włosów, przy czym jej efekty nie zawsze spełniają ich wszystkie oczekiwania. Choć znacznie więcej trudności wywołuje zabieg rozjaśniania włosów, to musimy pamiętać o tym, by również przy ich przyciemnianiu działać zgodnie z wyznaczonymi zasadami koloryzacji włosów. Podpowiadamy zatem, jak przyciemnić rozjaśnione włosy blond, by uzyskać jak najbardziej naturalne rezultaty!

Farbowanie rozjaśnionych włosów

Farbowanie rozjaśnionych włosów zdecydowanie nie jest tak skomplikowanym zadaniem, jak ich rozjaśnianie, jednak mimo wszystko wymaga od nas pewnej wiedzy na temat koloryzacji włosów. Co więcej, rozjaśnianie włosów jest zabiegiem, który najlepiej wykonywać w profesjonalnych salonach fryzjerskich, bowiem nieodpowiednie obchodzenie się z rozjaśniaczem może wywołać na włosach efekt kolorowych refleksów, a także ich wyraźne zniszczenie. W przypadku przyciemniania włosów sytuacja przedstawia się nieco łatwiej – ciemniejszy kolor włosów możemy uzyskać w warunkach domowych przy pomocy dostępnych środków do koloryzacji.

Przyciemnianie włosów blond – czym przyciemnić włosy?

Przyciemnianie włosów jest o tyle łatwiejsze od ich rozjaśniania, że w przypadku przyciemniania nie jest wymagane zastosowanie specjalistycznego preparatu, lecz zwykła farba do włosów. Oczywiście, przed wyborem konkretnej farby do włosów warto zapoznać się z opiniami na jej temat i dokładnym składem, a także odpowiednio dobrać ją pod względem numeracji, by koloryzacja przyniosła oczekiwane rezultaty.

Jaka farba na rozjaśnione włosy?

Na rynku kosmetycznym możemy spotkać wiele farb do włosów, które sprawdzą się przy farbowaniu rozjaśnionych włosów. Jednak szczególnie warto zainteresować się ofertą farb do włosów marki Garnier, których skład został wzbogacony odżywczymi olejkami i ekstraktami z roślin, by pielęgnować włosy podczas koloryzacji. Na stronie marki możemy też znaleźć przydatne informacje na temat tego, jak przyciemnić rozjaśniane włosy.

Jak przyciemnić włosy?

Do przyciemniania włosów nie trzeba się specjalnie przygotowywać, jednak należy pamiętać o tym, że w tym przypadku najlepsze efekty przyniesie stopniowa koloryzacja włosów – to znaczy przyciemnianie włosów o 1-2 tony podczas jednego zabiegu farbowania. Oczywiście, na mocno rozjaśnione włosy blond możemy położyć farbę w kolorze ciemnego brązu, ale w takiej sytuacji nie możemy mieć pewności, że włosy ufarbują się równomiernie, a przy tym czy nie powstaną na nich nieestetyczne czerwone refleksy. Dlatego też, gdy zależy nam na widocznej zmianie koloru włosów, najlepiej na początku zastosować farbę ciemny blond na rozjaśnione włosy, a dopiero po kilku tygodniach wykonać koloryzację na brąz, by uzyskać naturalny efekt koloryzacji.

Zadbaj o odpowiednią pielęgnację farbowanych włosów!

Musimy pamiętać o tym, że każdy zabieg koloryzacji wpływa na nasze włosy niszcząco i osłabia ich delikatną strukturę. Dlatego poza doborem odpowiedniej farby do włosów, bogatej w odżywcze składniki, musimy również wyposażyć się również w dobre i skuteczne produkty do pielęgnacji, które zapobiegną przesuszaniu się włosów, a także ich matowieniu. Na półce z naszymi kosmetykami do włosów powinny zatem znaleźć się nie tylko właściwe szampony i odżywki do włosów farbowanych, ale też odżywcze maseczki czy naturalne olejki.

[Głosów:358    Średnia:2.4/5]