Każdy, komu zależy na losie swojego psiaka, dba o ty, by latem zwierze było chronione przeciwko kleszczom i innym insektom. Podczas wyboru danego preparatu, powinniśmy kierować się dobrem zwierzęcia, a nie tylko ceną. W tym artykule znajdą się informacje odnośnie najlepszych preparatów, które pomóc mogą Twojemu psu pozbyć się problemów z pasożytami.

Happs krople

Jednym z bardziej skutecznych preparatów są właśnie krople marki Happs. W drogerii Clineo.pl dostosowane są pod psa i jego masę ciała. Są one przeznaczone do tego, by zwalczać wszelkie pasożyty znajdujące się w sierści zwierzaka. Substancja ta jest biologicznie aktywna, likwiduje znajdujące się pchły i co najważniejsze – zapobiega ich rozmnażaniu. Warto również wspomnieć o tym, że preparat ten uniemożliwia powtórną inwazję. Jest on łatwy w rozprowadzeniu i bardzo szybko rozprzestrzenia się po sierści oraz po skórze pieska. Wszystko to sprawia, że krople Happs działają na insekty w sposób kontaktowy. Bardzo podobnym preparatem, tej samej marki jest Happs Herbal. Jest to naturalny produkt, który sprawnie działa i odznacza się dużą tolerancją. Pieski zazwyczaj nie mają problemów z tymi preparatami, ponieważ one nie uczulają i efektywnie zabijają kleszcze i inne pasożyty. Należy wspomnieć również o tym, że wspomniane środki Happs odstraszają pasożyty aż do szesnastu godzin, natomiast jedna buteleczka takiego płynu starcza na bardzo długo, a więc jest on wydajny.

Krople przeciw kleszczom

Wszystkie krople, które przeciwdziałać mają pasożytom zwierzęcym, nakładane są bezpośrednio na sierść psa. Należy uważać przy dawce, ponieważ ta zależy od wielkości pieska. Gdy pies jest mały, całość powinna być nałożona na karku, nad łopatkami. Natomiast w przypadku większych psiaków płyn powinien zostać zaaplikowany w trzech miejscach, na całej długości kręgosłupa. Krople te zawsze wsiąkają w gruczoły łojowe, a następnie wraz z łojem rozprowadzają się po całym ciele psiaka. Dzięki temu tworzą na całej powierzchni warstwę, która dobrze chroni przed pasożytami. Trzeba wiedzieć również, że krople te wchłaniają się przez parę godzin, dlatego należy nasmarować pieska wieczorem. Dużo właścicieli czworonogów uważa, że krople są bardzo skuteczne, dlatego też cieszą się one największą popularnością.

Obroża przeciw kleszczom

Znane oraz cenione są także obroże, które przez cały czas chronią czworonoga przed kleszczami. Niektórzy uważają, że obroża chroni jedynie miejscowo – nic bardziej mylnego! Zawarte w obrożach repelenty rozprzestrzeniają się niemalże tak samo, jak krople przeciw kleszczom. W tym przypadku tak samo, jak przy kroplach, środek tworzy warstwę ochronną, która rozmieszcza się po całym ciele wraz z łojem. Tu różnica jest taka, że środek uwalniany jest w bardzo małych ilościach, ale regularnie. Poza tym obroża musi cały czas przylegać do ciała pieska, ponieważ w innych wypadkach nie działa odpowiednio. Obroża Happs jest jednym z przykładów skutecznego zwalczania pasożytów znajdujących się na skórze oraz w sierści zwierzęcia. Najlepiej działa na pieski z krótką sierścią.

[Głosów:1    Średnia:5/5]