fitness

Według chińskiego filozofa Konfucjusza, jeżeli wybierzemy pracę, którą kochamy, to nie przepracujemy ani jednego dnia w swoim życiu. Jest w tym dużo prawdy. Wyobraźmy jak to jest w przypadku, kiedy chodzimy do nudnej pracy w dużej korporacji i od 8 do 16 przechodzimy istną męczarnie. Wtedy każdy kolejny dzień pracy staje się czymś co trzeba tylko odbębnić i czekać na weekend. Nie ma więc co się zadręczać! Wybierzmy swoją pracę marzeń!  

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-instruktora-fitness/ 

Na co się zdecydować? 

Jeśli interesujesz się kryminalistyką, to spróbuj swoich sił jako technik kryminalistyki. Kiedy makijaż jest dla Ciebie czymś co kochasz, to praca kosmetyczki czy też wizażystki z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę! No dobrze, ale co w momencie, kiedy sport jest naszą pasją? Opcji jest naprawdę dużo zaczynając od profesjonalnego sportowca, aż po trenera personalnego. Kierunków na AWF’ie jest cała masa i to od nas zależy, na co się zdecydujemy!  Dobrą alternatywą będzie też praca jako instruktor fitness. Jak wygląda ten zawód? Sprawdźmy to! 

Charakterystyka zawodu instruktora fitness

Ćwiczenia, aerobik, sport i cała reszta – wszystko to towarzyszy ludziom od wielu lat. Sport nie jest jedynie zdrowiem, ale też idealnym sposobem, na zrzucenie zbędnych kilogramów, polepszenie swojej sylwetki oraz własnej samooceny. Po dobrym treningu łatwiej jest zasnąć, czujemy się bardziej szczęśliwi, spełnieni, a także mamy więcej chęci do pracy. Właściwie kiedy uprawiamy sport, moglibyśmy przenosić góry, mimo naprawdę sporych zakwasów. Instruktor fitness jest to bardzo odpowiedzialny zawód. W końcu źle wykonane ćwiczenia mogą skończyć się kontuzją, a zanim wyleczymy się z niej, bardzo często może minąć nawet kilka miesięcy czy lat.

Co należy do obowiązków instruktora fitness?

Instruktor fitness jest to osoba, która zazwyczaj prowadzi zajęcia grupowe. Oczywiście są one ruchowe, oparte na intensywnym wysiłku fizycznym oraz charakterze zawodowym i towarzyskim. W grę wchodzi na przykład joga, gdzie uczestnicy mają za zadanie zrelaksować się odcinek wyciszyć i odprężyć. Praca instruktora fitness to nie jedynie ćwiczenia, a wylany pot i uśmiechy osób, po satysfakcjonującym treningu. Pracując jako instruktor fitness uczymy się pokory, a także kształtujemy swój charakter.

Zobacz też: http://www.konsolowisko.pl/tester-gier-ile-zarabia/

[Głosów:0    Średnia:0/5]