włosy
fot.: pexels.com

Właścicielki kręconych, a do tego puszystych włosów często marzą o tym, aby były one proste, lekkie, gładkie, lśniące… Jak się jednak okazuje, nie zawsze jest potrzebne używanie prostownicy. Co więc można zrobić, aby włosy były proste, a efekt ten utrzymywał się naprawdę długo? 

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/sposoby-wygladzenie-wlosow/

Użycie szczotki i suszarki

Aby nie nadużywać prostownicy, czasem wystarczy użycie odpowiedniej szczotki i suszarki. W zależności od typu włosów, zabieg ten może sprawić, że efekt utrzyma się naprawdę długo.

Warto przed tym spryskać włosy sprayem prostującym. Należy dokładnie rozdzielić pasma, aby nie były one za grube. Dzięki temu, ciepłe powietrze dotrze do każdego, nawet najbardziej ukrytego włoska. Szczotki i suszarki należy używać równomiernie. Po zakończeniu suszenia można użyć kosmetyku, który utrwali fryzurę oraz nada im blask.

Ten zabieg może być jeszcze bardziej efektywny, jeżeli zainwestuje się w suszarkę z nakładką prostującą. Na rynku istnieją również szczotki, które są przeznaczone właśnie do prostowania włosów. Dzięki temu, włosy są lekkie i wygładzone. Jednak aby częste stosowanie szczotki i suszarki nie odbiło się na kondycji włosów, powinno się zainwestować kosmetyki termoochronne, które także wspomagają ich wygładzenie.

Kosmetyki wygładzające włosy

Obecnie, istnieje cała masa produktów, dzięki którym można uzyskać efekt gładkich i prostych włosów bez użycia prostownicy. Należy jednak pamiętać, że kosmetyki powinny zostać dopasowane pod względem rodzaju i potrzeb włosów.

Aby wygładzić włosy, warto sięgnąć m.in. po jedwab lub zwykły lakier. Niektóre kobiety chwalą sobie również szampony prostujące, które sprawiają również, że włosy się mniej plączą i łatwiej się je rozczesuje.

Istnieje wiele różnorodnych sposobów na mało inwazyjne metody prostowania włosów. Okazuje się, że efekt ten można uzyskać bez stosowania np. keratynowego prostowania włosów lub prostownicy. Czasem wystarczą odpowiednie kosmetyki lub stosowana metoda, aby uzyskać trwały i satysfakcjonujący efekt.

Przeczytaj też: http://tekstyle.pl/zastosowanie-skrzypu-polnego-w-pielegnacji-wlosow/

[Głosów:0    Średnia:0/5]