Jak zmotywować się do regularnych treningów?

0
2038

Regularna aktywność fizyczna bardzo korzystnie wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie i sylwetkę. Wielu z nas od dawna obiecuje sobie, że zacznie regularnie ćwiczyć, często jednak górę biorą różnego rodzaju wymówki typu nadmiar obowiązków, brak czasu, zmęczenie.

Odpowiednie zaplanowanie treningów

Co więc robić, by wreszcie udało się rozpocząć regularne treningi, które przyniosą efekty? Przede wszystkim należy odpowiednio zaplanować ćwiczenia i sprytnie wpleść je do harmonogramu dnia. Nie musimy ćwiczyć codziennie, wystarczą 2-3 treningi w tygodniu po około 30 minut. Oczywiście stopniowo czas treningów można wydłużać.

Ćwiczenia w towarzystwie

Do regularnych ćwiczeń na pewno zmotywują nas zajęcia grupowe – w klubach fitness, zajęcia w nowoczesnej, ładnie urządzonej siłowni. Sympatyczny trener, grupa uśmiechniętych, pełnych zapału do ćwiczeń osób na pewno sprawi, że z przyjemnością będziemy uczęszczać na zajęcia.

Jeżeli nie mamy możliwości, by ćwiczyć w klubie fitness, możemy spróbować trenować z przyjaciółką, siostrą czy partnerem. Obecność drugiej osoby z pewnością będzie działać na nas motywująco. W przypadku braku chęci do ćwiczeń oraz szukania wymówek, by zrezygnować z treningu, nasz partner treningowy na pewno odwiedzie nas od takich myśli.

Wizualizacja efektów i nagradzanie się

Zanim przystąpimy do ćwiczeń warto wyobrazić sobie efekty, jakie uzyskamy po pewnym czasie regularnych ćwiczeń. Na pewno będzie to szczuplejsza sylwetka, poprawa zdrowia, samopoczucia, kondycji. Będziemy mieć więcej energii, smuklejsza sylwetka to możliwość założenia węższych spodni, krótszej spódnicy czy sukienki, to z kolei doda nam pewności siebie, sprawi, że będziemy czuć się bardziej atrakcyjne.

Nagradzajmy się za postępy. Wprawdzie i tak najlepszą nagrodą za regularne ćwiczenia jest atrakcyjna sylwetka i poprawa stanu zdrowia, ale nowy ciuszek, nowy kosmetyk, zdrowy koktajl owocowy jeszcze bardziej zmotywują nas do treningów.

Wybór najprzyjemniejszej formy ćwiczeń

Pamiętajmy, by nie robić nic na siłę, nie zmuszajmy się do aktywności fizycznej, której nie lubimy. Wybierzmy taką formę ćwiczeń, która sprawia nam przyjemność. Jeżeli nie mamy ochoty wychodzić z domu, możemy ćwiczyć we własnych czterech kątach. Bardzo pomocne mogą okazać się sprzęty do ćwiczeń, np. rowerek treningowy, ławeczka treningowa , orbitrek, bieżnia, itp.  Każda forma regularnych ćwiczeń przyniesie efekty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]