Zorganizowanie chrztu
Fot.:pexels.com

Każda organizacja danej uroczystości niesie za sobą obawy, czy podołamy zadaniu i czy goście będą zadowoleni. Chrzest to okazja, podczas której udział bierze przeważnie duża część rodziny. Warto więc dowiedzieć się jak zorganizować chrzest, aby była to niezapomniana uroczystość.

Przeczytaj też: http://www.bydgoszczinaczej.pl/jak-zorganizowac-chrzest-poradnik-krok-po-kroku/

  1. Wybierz miejsce.

W pierwszej kolejności należy zastanowić się gdzie chcemy zorganizować uroczystość chrztu. Aby podjąć taką decyzję należy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, ilu gości zapraszamy na chrzest. To będzie kluczowa informacja w podjęciu decyzji o miejscu zorganizowania chrztu. Jeżeli na tą okazję zaproszona zostanie mała ilość gości, niektórzy decydują się na podanie obiadu w domu. Wówczas należy pamiętać, że każde zadanie z tym związane spada na nas. Jest to dość duże wyzwanie, które angażuje nas w 100%. Jeżeli jednak duża część rodziny pojawi się na chrzcie, warto wybrać lokal, który spełni nasze oczekiwania. Jeżeli chcemy zapewnić tylko obiad możemy wybrać restaurację w której będzie smaczne jedzenie i przyjemny klimat. Jeżeli natomiast oprócz obiadu planujemy spędzić więcej czasu z rodziną aż do wieczora, możemy wynająć salę w której zorganizujemy chrzest. Wówczas musimy zdecydować, czy jedzenie zrobimy sami, czy wybierzemy catering.

  1. Pamiętaj o noclegu dla gości.

Jeżeli zapraszamy gości z innych miast, należy pamiętać o zapewnieniu im noclegu. Jeżeli w naszym mieszkaniu nie mamy wystarczającej liczby miejsc do spania, warto zapytać się rodziny, czy znajomych którzy są z naszego miasta. Jeżeli jednak nasz budżet przeznaczony na organizację chrztu jest większy, możemy gościom przyjezdnym zapewnić miejsca noclegowe w hotelu. Jeżeli zapraszamy kogoś z daleka, nie możemy zapomnieć o noclegu dla naszych gości, to my organizujemy chrzest, a więc my musimy o tym pamiętać.

  1. Organizacja chrztu, a dekoracje.

Niezależnie od tego, gdzie organizujemy chrzest warto pomyśleć o dekoracjach. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić. Chrzest to uroczystość w której nie ma miejsca na przesadę, czy ogrom dodatków. Powinny być to delikatne dekoracje, które podkreślą kto w tym dniu jest najważniejszy, czyli dziecko. Organizując chrzest musimy pamiętać, aby była to kulturalna, elegancka uroczystość, na której każdy będzie czuł się swobodnie.

Zobacz też: http://tekstyle.pl/prezent-na-chrzest-dla-dzieci-przydatne-pomysly/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]