lampa do pokoju dziecięcego
fot. pexels.com

Oświetlenie to bardzo ważny element nie tylko dekoracji w domu, ale również dopełnienia funkcjonalności pomieszczeń. W zależności od naszych potrzeb oraz przeznaczenia danego pomieszczenia w domu powinniśmy dobrać odpowiednią lampę. Również do pokoju dziecięcego. Jaką lampę wybrać do pokoju dziecka?

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/lampy-dla-dzieci-jakie-oswietlenie-wybrac/

Dekoracyjne lampy

Istnieje wiele lamp na rynku, które doskonale sprawdzą się w pokoiku dziecięcym. Zwłaszcza, że mają one również fantazyjne kształty, kolory i wzory oraz nierzadko wizerunki ulubionych postaci z bajek czy filmów dla dzieci.

Taką lampą możemy dopełnić wystrój pokoiku dziecięcego, a także sprawić uśmiech naszemu dziecku. Jednakże należy pamiętać, aby spełniała ona również swoje funkcjonalne przeznaczenie, a więc oświetlała pomieszczenie lub jego fragment. Jak dobrać odpowiednio lampy dziecku w pokoju?

Kupujemy lampy do pokoju dziecka

Przede wszystkim w pokoju dziecięcym powinna znaleźć się lampa wisząca, sufitowa. Zadaniem tej lampy jest oświetlenie całego pokoju. Możesz zdecydować się na jakiś fantazyjny kształt albo klasyczną lampę wiszącą z papierowym lub tekstylnym kloszem, który ma wizerunek bohaterów z bajek.

Do takiej lampy dodatkowo musisz dobrać małą lampkę nocną, którą umieścisz blisko łóżka dziecięcego. Ta lampa będzie przydatna tobie w trakcie czytania dziecku bajek na dobranoc, a czasem również dziecku, które będzie mogło przy niej zasypiać, jeśli nie przepada za ciemnością. Dobrze byłoby, gdyby taka lampa miała funkcję ściemniania światła.

Kolejną lampą, która powinna się znaleźć w pokoiku dziecięcym, jest lampa biurkowa. To ona będzie dziecku służyć przy odrabianiu lekcji lub innych pracach, które będzie wykonywało przy biurku. Lampka ta powinna mieć regulowaną wysokość, aby dziecko mogło sobie dopasowywać ją do potrzeb, a także mocne światło, którym doświetli sobie książkę lub kartkę papieru.

Możesz również wprowadzić dziecku do pokoju inne oświetleniowe gadżety. Dobrze sprawdzą się kolorowe lampki, np.: w postaci cotton balls lub nastrojowe gwiazdki, które będą się w nocy świecić delikatnym fosforyzującym światłem.

Przeczytaj też: http://www.muscular.pl/analiza-skladu-ciala/

[Głosów:0    Średnia:0/5]