Jaka muzyka na imprezę karnawałową w domu?

Jaka muzyka na imprezę karnawałową w domu?

Karnawał to czas, kiedy życie towarzyskie kwitnie. Spotykamy się na domówkach, imprezach u przyjaciół lub znajomych. Organizując takie wydarzenia staramy się dopasować muzykę tak, aby pasowała ona do charakteru spotkania i gustów bawiących się osób.

Decydując się na urządzenie imprezy domowej, musimy zadbać o wiele elementów. Ważne są wystrój pomieszczenia, jedzenie oraz dźwięki, przy których będziemy się bawić. Mimo że każdy z nas ma różne gusta, karnawał rządzi się swoimi prawami – wybieramy muzykę taneczną, klubową, ponieważ to przy niej można najlepiej się bawić. Ponadto, dance daje nam ogromy wybór podgatunków – klasycznych utworów z lat 80., techno, house, czy nawet disco polo.

Jak wyszukać muzykę na imprezę karnawałową?

Do wyboru jest wiele źródeł. Osoby, które lubią odgrywać rolę DJ-a z chęcią wyszukują mniej lub bardziej znane i tworzą unikalne listy utworów, które zamierzają zaserwować swoim gościom. Takie poszukiwania mogą zając wiele czasu, szczególnie jeśli płytoteka jest obszerna. Z drugiej strony, poświęcony czas i wysiłek z pewnością zwrócą się z nawiązką na widok wspaniale bawiących się gości.

Ci, którzy nie mogą pozwolić sobie na żmudne planowanie track listy posiłkują się wyszukiwaniem muzyki z innych źródeł. Tutaj przede wszystkim króluje You Tube oraz inne strony, na których można publikować swoje utwory. Trzeba jednak pamiętać, że mają one swoje wady – wszędobylskie reklamy pojawiają się bardzo często, szczególnie w momencie, kiedy decydujemy się na odtworzenie stworzonych przez innych użytkowników list przebojów – wtedy przerwy reklamowe następują po każdej piosence. Niezbyt to wygodne, zwarzywszy na to, że samo poszukiwanie muzyki zajmuje sporo czasu.

Rozwiązaniem jest internetowa rozgłośnia radiowa. Przerwy reklamowe pomiędzy blokami muzyki nie trwają długo, co jest ogromnym plusem. Ponadto, z propozycji kanałów muzycznych możemy wybrać taki podgatunek, który najbardziej nam odpowiada. Tak dzieje się na przykład na tuba.fm. To oznacza, że z głośników popłyną tylko takie dźwięki, jakich oczekujemy.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]