bakterie glebowe

Gleba jest to jedno z najważniejszych, ale zarazem najbardziej skomplikowanych środowisk naturalnych, w których dochodzi do rozwoju drobnoustrojów. Większości osobom kojarzy się to z czymś szkodliwym dla człowieka, czy faktycznie tak jest? Specjaliści w tej dziedzinie stwierdzili, że drobnoustroje glebowe wykazują pozytywny wpływ na mózg ludzki. Można porównać ich działanie do działania lekarstwa, tylko że one nie wywołują skutków ubocznych, ani nie uzależniają.

Źródło: https://www.citeam.pl/dobra-bakteria-mycobacterium-vaccae/

Czy drobnoustroje nas uszczęśliwiają?

Mycobacterium vaccae to jedna z bakterii, która jest spotykana w glebie. Zazwyczaj mamy z nią kontakt, gdy spędzamy swój wolny czas na łonie natury, nie tylko absorbujemy ją przez skórę, ale też wdychamy. Pewnie niewiele osób o tym wie, ale obcujemy z tą bakterią w sposób naturalny. Nie mamy jednak czego się obawiać, ponieważ jest to „dobra” bakteria. Poprzez kontakt z nią stajemy się mniej zestresowani, a do tego nasze samopoczucie się poprawia. Jak to możliwe?

W kontakcie z bakterią Mycobacterium vaccae, dochodzi do aktywacji w mózgu neuronów, które zawierają serotoninę. A jak wiadomo, gdy dochodzi do jej wzrostu czuje my się lepiej, bardziej szczęśliwi, a jak wiadomo szczęśliwy człowiek, to zdrowy człowiek.

Gdy dojdzie do braku serotoniny w naszym organizmie, może pojawić się wiele nieprzyjemnych dolegliwości, chociażby takich jak lęk, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, czy depresja.

Jakie jeszcze właściwości posiada bakteria mycobacterium vaccae?

Kolejną korzyścią wynikającą z kontaktu z bakterią mycobacterium vaccae jest poprawa funkcji poznawczych człowieka oraz załagodzenie oznak stresu oksydacyjnego, czy reumatoidalnego zapalenia stawów. Oprócz tego dana ‚dobra bakteria’ przyczynia się do wzrostu poziomu cytokin przeciwzapalnych. Szczep Mycobacterium vaccae blokuje wpływ stresu, a wysyłane przez bakterie sygnały mają wpływ na hipokamp, który wywołuje stan przeciwzapalny. W niektórych przypadkach dana bakteria jest również podawana osobom chorym na sepsę. Dzięki takiemu działaniu zapobiega się spadkowi formy funkcji poznawczych.

Przeczytaj też: http://www.zainwestujwprzyszlosc.pl/e-commerce-na-czym-opieraja-sie-jego-strategie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]