Jakie kosmetyki warto wybierać na prezent?

Kosmetyki mogą być świetnym pomysłem na prezent. Zużywa się je nieustannie, nigdy więc nie ma się za dużo żeli pod prysznic czy balsamów, zawsze też miło jest testować nowości i rozpieszczać swoje zmysły. Jednak kosmetyki jako prezent na święta czy z innej okazji są dobre tylko wtedy, jeśli dobrze się je wybierze. Trzeba więc bardzo uważać, by nie popełnić faux pas i nie sprawić osobie obdarowanej przykrości zamiast przyjemności.

Jaka cena?

Cena wybieranych prezentów często staje się drażliwą kwestią. Niedobrze jest zarówno dać komuś prezent zbyt tani, jak i zbyt drogi, gdyż może to wprawić osobę obdarowaną w zakłopotanie. W przypadku kosmetyków jest to tym większy problem, gdyż ich ceny mogą być bardzo różne i wahać się od kilku do nawet kilkuset złotych. Kiedy zatem nie wiadomo, jaki prezent będzie odpowiedni w danym przypadku, najlepiej będzie postawić na złoty środek, czyli wybrać prezent w umiarkowanej cenie. Zamiast zatem kupować luksusowe perfumy z najwyższej półki, w cenie kilkuset złotych za małą buteleczkę, lepiej kupić ładny zapach z drogerii, na przykład sygnowany przez gwiazdę muzyki.

Uwaga na niezręczności

Nie da się ukryć, że kupowanie kosmetyków w prezencie może stwarzać ryzyko niezręcznych sytuacji. By ich unikać, warto trzymać się jednej zasady: wybierać produkty rozpieszczające zmysły, a nie mające praktyczne znaczenie. Niech będzie to więc krem upiększający, a nie przeciwzmarszczkowy, balsam nawilżający, a nie ujędrniający, a kosmetyki do kąpieli niech mają cudowne zapachy i aksamitną konsystencję, a nie służą tylko do mycia. Dobrze będzie także stawiać na wyszukane i eleganckie warianty produktów. Obecnie ich wybór jest na tyle duży, że jest w czym wybierać. Można na przykład kupić nietypowy naturalny peeling pachnący czekoladowymi truflami zamiast zwyczajnego czy kolorowe naturalne mydełka z zatopionymi w nich kwiatami – choć zwykłe mydło zdecydowanie nie nadaje się jako pomysł na prezent. Wystarczy więc zdobyć się na trochę kreatywności, a także skupić się na tym, by sprawić obdarowanej osobie czystą przyjemność, a nie tylko podarować jej zestaw kosmetyków praktycznych i dających widoczne rezultaty.

Czy perfumy to dobry pomysł na prezent?

Dyskusja na ten temat nie przestaje się toczyć. Odpowiedź brzmi: jeśli jest się pewnym, że trafi się w gust obdarowanej osoby, na pewno warto podarować jej perfumy. W przypadku panów jest przy tym dużo łatwiej. Takie kosmetyki jako prezent na święta dla mężczyzny zdecydowanie są dobre, zwłaszcza że męskie zapachy są do siebie dość podobne i raczej nie zdarza się, by niektóre z nich były bardzo ciężkie i skrajnie nieodpowiednie. W przypadku kobiet należy upewnić się, że wybiera się lubiany zapach czy przynajmniej preferowane nuty zapachowe; dobrym pomysłem może być podarowanie kobiecie zapachu, który już ma (być może właśnie kończy buteleczkę?). W innym przypadku lub kiedy kobieta jest szczególnie wyczulona na zapachy i wymagająca, lepszym wyjściem będzie inny zapachowy prezent, na przykład zestaw kosmetyków perfumowanych – żelu pod prysznic i balsamu do ciała. Takich propozycji można znaleźć mnóstwo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]