Klasyczne lampy podłogowe – sposób na dodatkowe oświetlenie w twoim domu

Kiedy rozważamy kwestię oświetlenia podczas aranżowania pomieszczeń naszego mieszkania, podstawowym problemem, który musimy rozwiązać po wyborze głównego źródła światła, jest uzupełnienie go o dodatkowe oświetlenie. Najczęściej wybór pada na lampy podłogowe – rozwiązanie nie tylko funkcjonalne, lecz również efektowne i atrakcyjne od strony wizualnej.

Lampy podłogowe – stylowe i eleganckie rozwiązanie

Lampy podłogowe (funkcjonujące również pod nazwą lamp stojących) ze względu na swoją budowę oraz funkcjonalność, cieszą się bardzo dużą popularnością. Uchodzą za perfekcyjne uzupełnienie głównego źródła światła w salonie, sypialni czy pokoju gościnnym. Zazwyczaj konstrukcja składa się z podstawy zwieńczonej kloszem. Prosta budowa daje projektantom wiele możliwości, z których, jak widać po obszerności katalogów produktowych, skrzętnie korzystają.

Zasadniczo wyróżnia się trzy typy lamp stojących:

  • lampy klasyczne – posiadają budowę możliwe najbardziej zbliżoną do tej, o której wspominamy powyżej; ich obecność w pomieszczeniach jest zabiegiem dekoracyjnym i stylistycznym, które przekształcają pomieszczenie w przestrzeń zachęcającą do relaksu;
  • lampy łukowe – jak wskazuje nazwa, w modelach z tej kategorii uwagę zwraca mniej lub bardziej wygięta podstawa; od strony wizualnej takie rozwiązanie sprzyja tworzeniu różnych ciekawych połączeń z meblami; od strony praktycznej, oświetlenie tego typu jest wręcz stworzone, by oświetlać kartki fascynującej lektury;
  • lampy oświetlające sufit – w lampach tego typu snop światła skierowany jest w górę; światło rozprasza się, odbijając od sufitu, łagodnie rozchodząc dookoła; bardzo często występują w zestawie z dodatkową lampką do czytania.

Sposoby aranżacji z lampą podłogową w tle

Lampa podłogowa jest świetnym uzupełnieniem aranżacji w salonach, sypialniach i pokojach gościnnych. Wszędzie tam stanowi dodatkowe źródło światła i równocześnie jest atrakcyjnym dodatkiem stylistycznym. W pokoju dziennym jej rola jest dostosowana do przestrzeni oraz potrzeb mieszkańców. Można wykorzystać ją jako wyspę świetlną, która w oryginalny sposób podzieli przestrzeń. Jeśli pokój dzienny jest równocześnie miejscem do relaksu, lampa w stylu łukowym przyda się, gdy jeden z domowników chce oddać się lekturze, podczas gdy pozostali są zajęci rozmową lub oglądaniem telewizji. Lampy stojące sprawdzają się także w salonach przejściowych, zwłaszcza gdy wyposażone są w funkcję ściemniania. Natomiast w sypialniach i pokojach gościnnych lampy podłogowe są niezastąpione, gdy w pomieszczeniu jedna z osób kładzie się później niż druga. Umożliwiają swobodną nawigację bez obaw, że ktoś zostanie obudzony. Są też niezastąpione przy kreowaniu przyjemnego zrelaksowanego klimatu.

Kiedy sprawdzą się papierowe lampy podłogowe?

Lampy papierowe to połączenie ergonomii i estetyki w niewielkiej cenie. Oprawa wykonana z papieru niemal nie nakłada na projektantów ograniczeń co do formy, charakteryzując się przy tym niewielkim kosztem. Kliknij tutaj, by poznać różne modele https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/55-klasyczne-lampy-podlogowe. W związku z tym ten stylowy dodatek znakomicie sprawdzi się np. przy wykańczaniu pokojów w hotelach lub pensjonatach. Wykorzystanie tego typu oświetlenia, ze względu na sposób, w jaki papier rozprasza światło, spotyka się zazwyczaj z pozytywnym odbiorem wszędzie tam, gdzie głównym zamysłem jest zaprowadzenie przyjemnego nastroju.

Gdzie kupić klasyczne lampy podłogowe?

Wymarzoną lampę podłogową można nabyć na dwa sposoby – stacjonarnie lub za pośrednictwem internetu. Pierwsze rozwiązanie ma tę niewątpliwą zaletę, że można na własne oczy przekonać się o walorach estetycznych oraz intensywności świecenia danego modelu. Z drugiej strony ilość dostępnego wyposażenia może być zbyt skromna. Dlatego dobrze zapoznać się z ofertami sklepów internetowych. Jeden z nich jest dostępny pod tym adresem https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/48-nowoczesne-lampy-podlogowe. Dysponują one z niezwykle rozległą ofertą, skupiającą lampy od najlepszych polskich i światowych producentów. To nie tylko gwarancja dużego wyboru, lecz także spora dawka inspiracji.

 

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]