Kredyt na remont

Jeżeli zakupiliśmy właśnie mieszkanie lub planujemy remont już posiadanej nieruchomości przyjrzyjmy się kwestiom finansowym. Po pierwsze w wypadku remontu generalnego musimy przeznaczyć sporą część pieniędzy na zakup potrzebnych materiałów. Już na samym początku wymiana instalacji jest sporym wyzwaniem dla naszego budżetu. Całość remontu rozpocząć należy od wymiany instalacji hydraulicznej oraz elektrycznej. W wypadku mieszkań kupowanych z rynku pierwotnego instalacje te z reguły są już wymienione na nowe. Jeżeli jednak remontujemy mieszkanie z rynku wtórnego wymiana instalacji powinna być pierwszym podpunktem remontu. Unikniemy dzięki temu ewentualnych poprawek na już wykończonym mieszkaniu.
Następnie zabrać należy się za zakup materiałów budowlanych do łazienki i kuchni. Są to pomieszczenia, które ze względu na wyposażenie pochłaniają najwięcej środków finansowych. W zależności od naszych upodobań będziemy więc zmuszeni do zakupu dużej ilości paneli lub kafli, specjalnych farb, oraz materiałów wykończeniowych takich jak listwy, gniazdka czy lampy.
To wszystko jest kosztownym wydatkiem możemy więc zastanowić się jaki sposób finansowania remontu będzie tutaj najrozsądniejszy. Banki oraz inne instytucje pożyczkowe oferują obecnie kilka ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest kredyt hipoteczny na remont, jego uzyskanie jak w wypadku wszystkich kredytów zależy od ilości środków pieniężnych wpływających na nasze konto. I dla przykładu gdy zarabiamy 5 tysięcy złotych netto, będziemy w stanie otrzymać kredyt na remont w wysokości do 100 tysięcy złotych. Z reguły okres spłaty takiego zobowiązania waha się od 10 do 15 lat. W wypadku gdy nasze dochody nie są regularne możemy skorzystać z pożyczki chwilówki. Możemy je otrzymać jedynie na podstawie skanu dowodu osobistego. W tym wypadku suma pożyczki będzie jednak znacznie niższa niż kredyt z przeznaczeniem na remont. Gdybyśmy chcieli uzyskać większą ilość pieniędzy, będziemy musieli w tym wypadku zaciągnąć kilka pożyczek, by w pełni pokryły one nasze potrzeby remontowe.
Sam remont nie obejmuje jednak tylko i wyłącznie zakupu materiałów, mebli czy wykończeń. Znaczną część kosztu generuje opłacenie samej ekipy remontowej. Musimy mieć to na uwadze, ze względu na stale rosnące koszty pracy w naszym kraju.
Remont mieszkania jest z pewnością kosztownym przedsięwzięciem. Jest to jednak niezbędne w wypadku gdy chcemy podnieść standard mieszkania, i tym samym zwiększyć znacznie jego rynkową wartość. Szczególnie jest to ważne teraz, gdy nieruchomości stają się sposobem na sprawdzony i dochodowy biznes dla coraz większej ilości naszych rodaków. Ponadto gdybyśmy nie chcieli czerpać zysków z najmu, nieruchomość zawsze możemy sprzedać. W tym wypadku z dość znacznym zyskiem. Jednak bycie rentierem jest znakomitym sposobem na to by zapewnić sobie wolność finansową, a przy okazji zrezygnować z codziennej pracy na etacie. Najem nieruchomości i czerpanie z tego zysków stanowić może dla nas doskonałe zabezpieczenie na przyszłość.

www.inwestycyjnawolnosc.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]