Makijaż bez makijażu, czyli co robić, by mieć piękną cerę?

Ciężko znaleźć kobietę, która nie nakłada na swoją twarz makijażu. Robimy to, bo chcemy ukryć pewne niedoskonałości naszej cery. Na szczęście ilość używanych kosmetyków można wyraźnie ograniczyć. W jaki sposób? Odpowiedź w poniższym tekście.

Świat – nasz wróg

Choć może nie do końca świat, ale środowisko w jakim żyjemy. Skóra naszej twarzy musi każdego dnia zmagać się z wieloma przeciwnościami. Lato już przeminęło, co oznacza, że nie grozi jej przesuszenie z powodu upałów, jednak zbliża się zima, która również niesie ze sobą wiele wyzwań. Zimny wiatr sprawia, że nasza twarz staje się szorstka i niemiła w dotyku, zaś niskie temperatury sprawiają, że się czerwienimy. Jednak pogoda to nie jedyny problem. Kolejnych same sobie przyprawiamy. Jeden zawdzięczamy społeczeństwu, drugi naszym przyzwyczajeniom. Zanieczyszczenia, jakie znajdują się wokół nas, w szczególności w powietrzu, mocno szkodą nie tylko naszemu zdrowiu, ale naszej cerze. Wielkimi krokami zbliża się okres grzewczy, co oznacza, że polskie ulice znów będą tonąć w chmurach smogu. Wspomnieliśmy o przyzwyczajeniach. Pod tym pojęciem kryje się niezdrowa żywność. Ciężko nam czasem odmówić sobie czekolady, frytek czy kebaba. A wszystko to ma wpływ na stan naszej skóry. Co więc robić, by to zmienić?

Co zrobić, by naprawić skórę?

Na szczęście nie jest tak, że jesteśmy skazane na problemy skórne i zakrywanie ich makijażem. Możemy zdecydowanie ograniczyć ilość stosowanych kosmetyków. Metody działania są dwie – ruch i witaminy. Aktywność fizyczna jest dobra nie tylko przy budowaniu smukłej sylwetki, ale również do oczyszczenia organizmu. Z każdą kroplą potu pozbywamy się z naszego ciała wolnych rodników oraz innych bakterii, które szkodzą ciału i skórze. Ćwiczenia na siłowni, bieganie czy tenis – wszystko to pomoże ci zadbać o cerę. Jednak na nic ruch, jeżeli nie zmienisz swoich nawyków żywieniowych. Lista niezdrowych produktów jest bardzo długa, dlatego wymienimy tylko te najważniejsze. Słodycze, słone przekąski, fast foody i alkohol – to nie są przyjaciele twojej skóry. Zamień je na warzywa i owoce oraz zdrowe i pożywne obiady. Zbilansowana dieta to klucz do pięknej i zdrowej cery.

Makijaż – czy będzie konieczny?

Jeżeli zastosujesz się do powyższych rad, z pewnością odczujesz znaczną poprawę stanu swojego zdrowia, jak i cery. Czy to jednak oznacza, że będziesz mogła całkowicie zapomnieć o robieniu makijażu? Nie do końca. Wiele zależy od tego, jaki jest twój organizm. Jeżeli masz skłonność do przebarwień czy innych zmian skórnych, makijaż – https://salonpieknecialo.pl/zabiegi/makijaz/ – będzie niezbędny. Choć na pewno nie będziesz musiała nakładać go w tak dużej ilości. Poza tym, w niektórych wypadkach makijaż jest nam wręcz niezbędny. Widziałaś kiedyś, by jakakolwiek kobieta przyszła nieumalowana na wesele albo na inną rodzinną uroczystość? Również nigdy nie widzieliśmy poważnej bizneswoman w całkowicie naturalnej twarzy bez krzty makijażu. Dlatego nie rezygnuj z niego, ale spraw, by stał się tylko dodatkiem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]