Medycyna estetyczna - zabieg laserem frakcyjnym

Laser frakcyjny co2 to jeden z najpopularniejszych laserów stosowanych obecnie w gabinetach medycyny estetycznej. To najnowsze osiągnięcie techniki laserowe, takie urządzenie w rękach doświadczonego lekarza możne zdziałać cuda.

Jak działa laser frakcyjny?

Laser frakcyjny powoduje fototermiczny uraz skóry, może działać tylko na naskórek albo docierać do głębszych partii skóry. Światło lasera wnika w skórę i jest absorbowane przez wodę. Dochodzi do podgrzania wody w tkance i jej odparowania przez co tworzą się mikroskopijne kolumny. Dzięki temu skóra zostaje pobudzona do regeneracji.

Wskazania do zastosowania lasera frakcyjnego

Laser frakcyjny doskonale radzi sobie z wszelkimi niedoskonałościami skóry na przykład przebarwieniami, bliznami, rozstępami, nierównościami. Jest polecany osobom borykającym się z bliznami potrądzikowymi, ale nie tylko. Bardzo często na takie zabiegi decydują się Panie, które chcą się trochę odmłodzić, wygładzić zmarszczki, rozjaśnić skórę.

Jak widać laser ma bardzo szerokie zastosowane i bez wątpienia warto wziąć taki zabieg pod uwagę. Oczywiście są pewne przeciwwskazania do stosowania lasera. Nie należy decydować się na laser w przypadku chorób skóry takich jak łuszczyca czy bielactwo, w czasie okresu karmienia piersią i ciąży, chorób ogólnoustrojowych, przyjmowania retinoidów itp. Na konsultacji lekarz ustali, czy zabieg jest bezpieczny dla nas i czy warto się mu poddać. Taka wizyta to podstawa, na niej można dowiedzieć się więcej informacji i lekarz dokładnie omawia przebieg takiego zabiegu.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg jest przeprowadzany na oczyszczonej skórze. Przeważnie nakładane jest znieczulenie, dopiero po 45 minutach lekarz może przejść do wykonywania zabiegu. Zabiegi jest wykonywany wraz z jednoczesnym chłodzeniem skóry. Sam zabieg trwa około 15-30 minut, nie boli, jednak można odczuwać lekkie pieczenie. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być spuchnięta i zaczerwieniona, jak po nadmierny opalaniu, ale po kilku dniach problem ustępuję. Wówczas można zobaczyć pierwsze efekty, do pełnego wygojenia i regeneracji skóry następuje w ciągu 4-5 tygodniu.

Zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego co2 są bezpieczne i skuteczne, co zostało potwierdzone klinicznie. Bez wątpienia warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]