Najskuteczniejsze metody walki z kompleksami – wylecz siebie!

Kompleksy ma chyba każdy z nas. Jednak nie każdy pozwala im się pokonać i zawładnąć naszym myśleniem. Dlatego warto dowiedzieć się więcej o tym jak radzić sobie z nimi na co dzień i jak z nimi walczyć, by uwierzyć w siebie.

Nie bój się porażek

            Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić w przypadku kompleksów to ich oswojenie. Nie ma sensu udawać, że coś jest inne niż w rzeczywistości. Oczywiście, nie zawsze możemy ufać naszym zmysłom i wówczas należałoby wybrać się na terapię zewnętrzną, by ktoś powiedział nam jak jest naprawdę. Po więcej informacji na ten temat odsyłamy na stronę Centrum Dobrej Terapii. Przede wszystkim jednak nie bój się porażek. One pozwalają nam unaocznić sobie nasze wady i wdrożyć program naprawczy, by następnym razem wygrywać. Tylko one pozwalają nam iść naprzód.

Zaakceptuj siebie

            Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Jeśli jednak jest w Tobie coś, co Ci przeszkadza, a nie należy to do rzeczy łatwych do zmiany (np. z dnia na dzień nie staniesz się wysokim, gdy masz metr siedemdziesiąt), to warto byłoby nie tylko przywyknąć i zaakceptować taki stan rzeczy, ale także wykorzystać go i znaleźć dla siebie miejsce. To niezwykle pomaga, gdyż tak jak nie jesteśmy doskonali, tak nie ma ideałów i konkretny wygląd nie daje przewagi w każdej sytuacji.

Szukaj dobrych rzeczy

            Pomyśl, co sprawia, że czujesz się dobrze. Znajdź pasję, która sprawia Ci radość, realizuj się w niej i szukaj w niej poprawy swoich umiejętności. Z pewnością jest coś, co robisz dobrze. Ważne, byś umiał to rozwijać i zmieniać dobre w jeszcze lepsze. Szukanie tego, co z jednej strony daje nam spełnienie, a z drugiej daje satysfakcje i jeszcze jesteśmy w tym dobrzy jest niezwykle ważne i właśnie na tym powinniśmy budować swój obraz.

            Kompleksy dopadają każdego z nas, jednak najważniejsze to umieć sobie z nimi radzić. Jeśli bowiem znajdziemy się w trudnej sytuacji, to myślenie negatywne i zatapianie się w smutku nic nam nie da. Trzeba więc wziąć sprawy w swoje ręce i pomimo znajdować plusy nawet w najbardziej beznadziejnych sytuacjach. To wielka praca, ale taka, która popłaca.

[Głosów:0    Średnia:0/5]