Owsianka sposobem na odchudzanie

Mnóstwo osób w naszym społeczeństwie ma coraz większy problem z utrzymaniem prawidłowej wagi i sylwetki. Są na to sposoby, ale trzeba przestrzegać pewnych zaleceń, nie warto się poddawać i dobrze jest wprowadzić do swojego jadłospisu takie elementy, które zostaną z nami na dłużej i będą stałym elementem naszej diety. Jednym z nich może być owsianka na wodzie na odchudzanie jest to świetne remedium, ponieważ nie zawiera dużo kalorii. Owies jest bardzo zdrowym zbożem, które wspiera nasz metabolizm i uwalnia powoli energię.

Dzięki owsiance możemy nie czuć głodu przez 3, 4 godziny. Potem możemy sobie zjeść sałatkę lub jakieś warzywo, czy owoc. Możemy być syci dzięki temu do obiadu. Owsianka na wodzie nie musi być nudna. Możemy do niej dodać owoce suszone lub orzechy. Amatorzy słodyczy mogą wykorzystać miód. Oczywiście najlepiej jej nie słodzić, ponieważ wtedy nie będzie miało odchudzanie żadnych efektów. Chyba że nie będziemy jedli w ciągu dnia więcej nic słodkiego. Warto dodać, że dla naszego organizmu optymalna ilość cukru to około dwóch łyżeczek, jednak metabolizują się ilości około 30 g, czyli pięć małych łyżeczek w ciągu dnia. Trzeba jednak pamiętać, że jedzenie, które kupujemy jest wprost naszpikowane cukrem, dlatego najlepiej jest przygotować samodzielnie posiłki w domu z produktów nieprzetworzonych i unikać raczej półproduktów, które są co prawda szybsze w przygotowaniu, ale niekorzystnie odbijają się na naszym zdrowiu.

Nasze zdrowie jest najważniejsze przyzna to wiele osób, dlatego dobrze jest poświęcić każdego dnia trochę czasu na przygotowanie świeżego posiłku. Ponadto są inne sposoby, które pomogą nam zaoszczędzić czas. Możemy na zakupach kupować większe ilości, a jedzenie na następny dzień przygotowywać wieczór wcześniej. Możemy również obiad gotować na 2 dni sprawdza się to dla wielu osób, które są zapracowana i nie mają czasu, żeby codziennie przygotowywać świeży posiłek. Smaczna pożywna zupa bez problemu nadaje się do zjedzenia na drugi dzień. Oczywiście trzeba ją przechowywać w lodówce.

Owsiankę można zjeść również na mleku, jednak niektórzy nie tolerują mleka dlatego woda jest bezpiecznym składnikiem, dzięki któremu szybciej stracimy zbędne kilogramy. Można ją oczywiście zjeść wieczorem, ale przyjęło się, że jest najlepszym śniadaniem. Dodajemy do niej orzechy, rodzynki, możemy wkroić jabłko lub banana. Takie bogaty śniadanie możemy zjeść bez obaw o to, że przybędzie nam kilogramów. Możemy tutaj sobie nałożyć naprawdę dużo zdrowych produktów dostępnych w sklepach. Owsianka dobrze również smakuje z truskawkami czy malinami, jednak ze względu na to, że są to owoce sezonowe, nie zawsze mamy do nich dostęp. Możemy jednak kupić sobie te mrożone. Trzeba pamiętać, że to śniadanie jest zdrowe pożywne i bardzo tanie, dlatego nie ma powodów, dla których nie moglibyśmy wprowadzić go do w swojej codziennej diety. Niektórzy tak bardzo ją lubią, że nie wyobrażają sobie dnia bez owsianki, można sobie ją urozmaicać każdego dnia innymi dodatkami na pewno ją polubimy.

www.zdrowakroplakrwi.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]