Podpowiadamy jak urządzić małą łazienkę

Urządzenie łazienki w bloku to spore wyzwanie. Niewielki metraż mieszkań w blokowiskach sprawia, że projektanci muszą gdzieś zaoszczędzić na przestrzeni – zwykle w takich wypadkach pada na łazienkę, gdyż w niej mieszkańcy spędzają stosunkowo mało czasu.
Jak urządzić łazienkę, kiedy jej metraż jest bardzo mały? Pierwszym pomysłem, który się nasuwa jest montaż kabiny prysznicowej zamiast wanny. To rozwiązanie faktycznie pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Warto również wiedzieć, że na rynku dostępne są obecnie kabiny składane. Prysznic można wykonać bez użycia brodzika, montując specjalny odpływ w podłodze. W momencie nieużywania prysznica można kabinę złożyć, a brak brodzika sprawi, że w łazience tymczasowo pojawi się więcej miejsca.
Urządzając małą łazienkę warto postawić na jasne kolory ścian i płytek ceramicznych, warto również zamontować spore lustro na ścianie – dzięki temu łazienka wyda się optycznie większa niż jest w rzeczywistości.
W małej, blokowej łazience warto postawić na podwieszany sedes. Takie rozwiązanie pozwoli nam na zyskanie dodatkowego miejsca (np. na wagę łazienkową), a dodatkowo ułatwi proces sprzątania podłogi.
Osoby zadające sobie pytanie „jak urządzić łazienkę w bloku?” stają często przed dodatkowym wyzwaniem, jakim jest znalezienie w mikroskopijnej łazience miejsca na pralkę. Warto wiedzieć, że współczesny rynek sprzętów AGD wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i produkuje pralki o niewielkich rozmiarach. Do małej łazienki można wstawić niewielką pralkę ładowaną od góry, jednak na pralce takiej nie można nic ustawić. Znacznie lepszym wyjściem jest zakup pralki automatycznej typu „slim” ładowanej od frontu. Pralka taka ma o połowę mniejszą szerokość niż tradycyjna pralka automatyczna ładowana od frontu. Dodatkowo można na niej ustawić koszyki lub pojemniki z kosmetykami.
Urządzenie małej łazienki bywa kłopotliwe, jednak stosując wyżej wymienione triki znacznie oszczędzisz na małej przestrzeni i będziesz cieszyć się małą, ale wygodną i funkcjonalną łazienką.

www.genotype.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]