Poprawne przygotowanie przesyłki kurierskiej

Poprawne przygotowanie przesyłki kurierskiej

W dzisiejszym świecie, gdy coraz częściej nasze rodziny, przyjaciele lub znajomi emigrują z Polski i zamieszkują w różnych krajach na całym świecie i nie zawsze możemy spotkać się przy okazji świąt lub uroczystości rodzinnych, bardzo ważna jest pamięć o bliskich. Równie ważna jest – możliwość wręczenia prezentu, drobnego upominku, który tę pamięć podkreśli.

Międzynarodowa wysyłka prezentów wielkanocnych to rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą sprawić przyjemność swoim bliskim mieszkającym poza granicami kraju, a nie mają możliwości spotkać się z nimi osobiście.

W Internecie można znaleźć mnóstwo ofert pozwalających wysłać przesyłkę praktycznie do każdego kraju na świecie – międzynarodowe usługi kurierskie są coraz bardziej popularne. Przesyłkę można zamówić i opłacić wygodnie, nie wychodząc z domu, a kurier przyjedzie odebrać przesyłkę pod wskazany adres o dowolnej umówionej godzinie. Procedura przygotowania i wysyłki paczki jest prosta, a instrukcje zamieszczone na stronie przewoźnika pozwolą cały proces przeprowadzić szybko i sprawnie.

Jak przygotować przesyłkę kurierską?

  • Pierwszym i najważniejszym krokiem jest wybór firmy kurierskiej oraz sposobu nadania przesyłki. Warto poświęcić na to trochę czasu, gdyż ceny i proponowane przez różne firmy usługi dodatkowe mogą się znacznie różnić, a wśród wielu dostępnych ofert można znaleźć taką, która najlepiej spełni nasze oczekiwania i wymagania. Szeroki wachlarz usług dodatkowych, proponowanych przez firmy, pozwala bezpiecznie przewozić przedmioty o niestandardowych wymiarach, bardzo wartościowe lub delikatne, mogące łatwo ulec zniszczeniu. Przesyłkę można nadać bezpośrednio u kuriera, w punkcie obsługi klienta lub w magazynie firmowym, jednak ta opcja jest raczej dostępna w dużych miastach, tam gdzie znajdują się magazyny.
  • Następny krok to przygotowanie przesyłki. Niektóre firmy mają w ofercie pakowanie paczek, jednak cena usługi jest niższa, gdy przygotujemy przesyłkę we własnym zakresie. W przypadku przedmiotów wartościowych wskazane jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia przesyłki, co w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń zrekompensuje nam poniesioną stratę.
  • Kolejną czynnością jest wypełnienie listu przewozowego. Należy w nim umieścić dane adresata i nadawcy oraz informacje o przesyłce. Podanie wymiarów i wagi przesyłki umożliwi właściwe wycenienie usługi. W liście przewozowym zaznacza się także chęć skorzystania z usług dodatkowych – ubezpieczenia czy możliwości sprawdzenia przesyłki przy kurierze.
  • Kolejny krok to opłacenie usługi. Większość firm daje możliwość opłacenia przesyłki za pośrednictwem systemy PayU lub PayPal, co powoduje natychmiastowe odnotowanie wpłaty w systemie i umożliwia natychmiastowe wydrukowanie listu przewozowego.
  • Ostatnim krokiem jest przekazanie przesyłki kurierowi w wybranym przez siebie miejscu i czasie.

Przesyłki można śledzić, znając numer nadawczy, na stronie internetowej firmy – są doręczane bezpośrednio do adresata. O doręczeniu przesyłki firma poinformuje nas drogą mailową lub SMS.

Międzynarodowa wysyłka prezentów Wielkanocnych sprawi radość i nam, i naszym bliskim, także tym, którzy są daleko od nas.

[Głosów:1    Średnia:5/5]