Popularne suplementy na masę mięśniową

Zdania na temat suplementów diety są mocno podzielone, gdyż jedni uważają, iż nie mogą się bez nich obejść, zaś drudzy twierdzą, że jest to zwykłe marnowanie pieniędzy. Niemniej jednak, każdy kto chociaż raz był na siłowni z pewnością słyszał o odżywkach i suplementach. Ich temat ciągle budzi bardzo wiele dyskusji oraz kontrowersji, a wielu początkujących zadaje sobie pytanie – używać czy też nie?

Wiele osób pragnie zbudować upragnioną sylwetkę i muszą w tym celu zwiększyć masę ciała oraz mięśni. Zaczynają regularnie ćwiczyć, jeść co kilka godzin, lecz bardzo często ich waga stoi w miejscu. „Magiczne” zastrzyki nie są najlepszym pomysłem, gdyż przekładają się na wiele skutków ubocznych, o których powstało już bardzo wiele książek. Można skończyć z zaburzeniami erekcji, podwyższonej agresji oraz wielu innych defektach, o których nie chcę się rozpisywać – generalnie nie polecam. Główną rolę odgrywa tutaj hormon wzrostu, który decyduje w dużej mierze o naszych efektach. Producenci odżywek i suplementów diety tworzą produkty, które mają za zadanie w sposób bezpieczny podnieść poziom tych hormonów. Możemy mieć wtedy pewność, że poprawimy nasze budowanie masy mięśniowej i nie pojawią się żadne niespodziewane efekty uboczne.

Białko serwatkowe jest liderem wśród bywalców siłowni, którzy najczęściej wybierają tą odżywkę. Łatwo je przygotować, jest lekkostrawne, smaczne i co najważniejsze – działa. Popularne „szejki” można zobaczyć u wielu osób ćwiczących na siłowni i służą one do uzupełniania białka. Dlaczego białko? Jest ono drugim składnikiem budującym ludzkie ciało oraz wykorzystywane jest w procesie produkcji hormonów i enzymów. Niemniej popularna zdaje się być kreatyna, która jest związkiem organicznym. Przydaje się zwłaszcza podczas wysiłków szybkościowych oraz siłowych, gdyż skraca czas regeneracji i pozwala na intensywniejszy trening. Te cechy z pewnością są na wagę złota dla osób, które trenują sporty siłowe oraz szybkościowe.

Opisane wyżej substancje to tylko niewielka grupa przedstawicieli suplementów i odżywek, o których powinien wiedzieć każdy ćwiczący na siłowni. Pamiętajmy, aby korzystać z tych dobrodziejstw z głową, dzięki czemu będą nam dobrze służyć.

Artykuł promocyjny.

[Głosów:2    Średnia:5/5]