podolog

Grzybica paznokci to wstydliwa, ale dość powszechna choroba. Szczególnie w okresie letnim łatwo się nią zarazić. Niestety, pozbycie się tego zakażenia to już nie taka łatwa sprawa. Co robić, jeśli dotknęła nas grzybica paznokci? Jak ją wyleczyć? Przeczytaj, aby się dowiedzieć.

Grzybica paznokci — jak rozpoznać?

Grzybica paznokci to dość popularne schorzenie, jednak często możemy nawet nie zauważyć, że i nas dotknęło. Zakażenie grzybicze paznokci często występuje wraz z grzybicą stóp. Największymi indykatorami występowania grzybicy paznokci jest ich zgrubienie, matowienie i zmiana koloru na bardziej żółty lub żółto-brązowy, może wystąpić też ich rozwarstwianie się i łamliwość a pod paznokciami obecne mogą być zrogowacenia. Niekiedy wystąpić może też obrzęk, zaczerwienienie i ból.

Grzybica dotknąć może wszystkich naszych paznokci lub tylko jednego, dotyczyć może także dłoni. Jej rozwojowi sprzyja ciepło i wilgoć, a zarazić się nią można z łatwością w szczególności na basenach i w saunach oraz korzystając na przykład z hotelowych pryszniców. Także uszkodzenie paznokci czy obniżona ogólna odporność oraz niektóre schorzenia i przyjmowane leki (np. antybiotyki) mogą wpływać na naszą skłonność do grzybicy.

Grzybica paznokci — co robić?

Jeśli podejrzewamy u siebie grzybicę, rozwiązanie jest jedno — wizyta u specjalisty. Domowe metody walki z grzybami nie przynoszą zazwyczaj efektów, a mogą pogorszyć sytuację. W przypadku grzybicy paznokci najodpowiedniejsza będzie wizyta w gabinecie podologicznym, których spis znajdziemy na stronie podolodzy.pl. Lekarz podolog fachowo oczyści płytkę paznokcia oraz przepisze środki, mające na celu zwalczyć zakażenie. Zalecić i wykonać może też rekonstrukcję chorego paznokcia. Leczenie w tym przypadku dobiera się indywidualnie.

Specjalista podolog nie tylko zajmie się naszym problemem w sposób profesjonalny i kompleksowy. Udzieli nam też informacji co do profilaktyki, tak aby grzybica już nigdy nie zaprzątała nam głowy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]