zniszczone końcówki włosów

Jeśli chodzi o rozdwajające się końcówki włosów to tak zniszczone włosy należy podciąć i dobrze odżywić. Konieczna będzie wizyta u dobrego fryzjera, odżywczy olejek do włosów i zestaw witamin, dodatkowo też zbilansowana dieta.

Jak postępować?

Przyczyny zniszczonych włosów mogą być przeróżne. Ma na nie wpływ na przykład pogoda: silne słońce, mocny wiatr i mróz. Są to przede wszystkim czynniki, które bardzo mocno osłabiają strukturę naszych włókien. Dodatkowo musimy wiedzieć też, że nasze włosy niszczą się podczas prostowania i trwałej. Źle wpływa na nie również twarda i słona woda, częste suszenie, nadużywanie chemicznych kosmetyków do stylizacji, oraz zła dieta. Aby więc zregenerować bardzo zniszczone włosy musimy przede wszystkim zacząć od podcięcia, wystarczy więc obciąć tych kilka zniszczonych centymetrów. Najlepszym sposobem na odżywienie naszych włosów są domowe sposoby, czyli produkty, które działają na mocno przesuszone włosy. Są to miedzy innymi jajko, oleje (rycynowy, z pestek dyni, kokosowy) i awokado.

Zabieg olejowania

Jeśli zatem nasze włosy są naprawdę bardzo zniszczone to poleca się, aby raz w tygodniu zrobić sobie profesjonalny zabieg olejowania. Czyli nakładamy na włosy wybrany olej, następnie owijamy głowę folią, a na to zakładamy jeszcze ręcznik. Po 20 minutach dokładnie spłukujemy. Fajnym sposobem jest też maseczka z rozgniecionego awokado lub żółtka z małym dodatkiem oliwy z oliwek. Obie działają na zniszczone włosy świetnie. Jeśli natomiast chodzi tylko o końcówki włosów to świetnie sprawdzą się różnego rodzaju olejki. Nakładamy je na końcówki włosów przynajmniej pół godziny przed każdym ich myciem. Jeżeli włosy są słabe i wypadające, możemy użyć: drożdży, soku z czarnej rzepy, różnych ziół na przykład pokrzywy, czy skrzypu polnego.

sposoby na regeneracje zniszczonych końcówek włosów

Dieta!

Musimy również pamiętać o zadbaniu o włosy również od środka. Włosy bardzo szybko reagują na choroby i niedobory witamin oraz mikroelementów. Dlatego też powinniśmy kilka razy w tygodniu jeść jajka, mleko i przetwory mleczne, różne orzechy na przykład włoskie, ryby oraz ryby. Dodatkowo bardzo ważne jest, aby jeść produkty pełnoziarniste, świeże owoce i warzywa. Najlepsze są brokuły, jarmuż, czosnek, czarna rzepa, pomidory i papryka. Możemy też kupić dobry suplement witaminowy.

Czego unikać?

Najczęściej nasze włosy są zniszczone przez częste prostowanie i nadmierne rozjaśnianie. Najlepiej więc w takiej sytuacji po prostu odpocząć od szkodliwych zabiegów. Powinniśmy również zrezygnować z suszenia włosów. Jeśli jednak musimy się już na nie zdecydować, to najlepiej robić to na dużej, okrągłej szczotce. Dodatkowo po częstym myciu włosów, dobrze jest je płukać chłodniejszą wodą. Warto jest także zaopatrzyć się w specjalną odżywkę ułatwiającą rozczesywanie i grzebień o szerokich zębach. Wtedy kondycja naszych końcówek włosów ulegnie poprawie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]